افزایش قیمت بنزین در بودجه ۱۴۰۱ منتفی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۶۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس و دولت قصد افزایش بنزین را در سال آینده ندارند و این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ منتفی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حاشیه این کمیسیون گفت: مجلس و دولت قصد افزایش بنزین را در سال آینده ندارند و این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ منتفی است.

وی بیان کرد: طرح آزمایشی سهمیه بنزین قرار است به‌صورت آزمایشی در کیش و قشم اجرا می‌شود و احتمال دارد با توجه به نتایج آن این طرح اجرا نشود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: طرح آزمایشی سهمیه بنزین را دانشگاهیان به دولت ارائه کرده‌اند و تاکنون هم اجرا نشده است و مجلس و دولت هر طرحی که منافع مردم را تهدید و موجب نارضایتی آنها شود اجرا نمی‌کنند.

ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز

جواد اوجی، وزیر نفت در حاشیه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کاهش دما در کشور و با تدابیری که از قبل اتخاذ شده بود در تأمین سوخت زمستانی تا امروز در هیچ نقطه‌ای از کشور قطعی و افت گاز نداشتیم.

وی بیان کرد: با توجه به مصرف ۶۰۰ میلیون مکعب مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و حمل و نقل و در حوزه نیروگاهی ۱۰۰ میلیون مکعب، مردم مصرف بهینه گاز را رعایت کنند.

دریافت روزانه ۴/۵ میلیون مکعب گاز بعد از قرارداد سوآپ گاز

وزیر نفت: با حضور رئیس جمهور قرارداد سوآپ گاز با کشور‌های ترکمنستان و جمهوری آذربایجان امضا و از روز دوشنبه ۱۳ دی ماه اجرا شد که روزانه بیش از ۴ و نیم میلیون متر مکعب گاز دریافت می‌کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۳.۵۹°