تلاش برای کاهش تنوع مدارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۶۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
وزیر آموزش و پرورش از بازنگری تنوع مدارس در شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: درصورت تصویب این طرح در این شورا تعداد مدارس کاهش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 یوسف نوری افزود: از پژوهشگران خود خواسته ایم تا نتیجه تحقیقات خود را به شورای عالی آموزش و پرورش بیاورند تا در این باره به نتیجه برسیم.
وی گفت: در همه کشور‌ها تنوع مدارس وجود دارد، اما تنوع مدارس در کشور ما بیش از حد است.
آقای نوری افزود: وزرای قبلی آموزش و پرورش قول کم کردن تنوع مدارس را دادند، اما نتوانستند به آن عمل کنند. هم اکنون تنوع مدارس به ۱۷ نوع از جمله مدارس هیئت امنایی، نمونه دولتی، تیزهوشان، فرهنگ و غیردولتی و ... می‌رسد که این مدارس بر اساس آزمون ورودی نام نویسی می‌کنند و این موضوع دانش آموزان و خانواده‌ها را در انتخاب مدرسه دچار مشکل کرده است.
 
وی همچنین به کمبود تعداد سرایداران و خدمتگزاران مدارس اشاره کرد و گفت: برای این کمبود باید چاره اندیشی کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از سازمان امور اداری و استخدامی پیگیر خواهیم شد تا حق سرایداری و همچنین تسهیلات حقوقی که از دریافتی سرایداران کسر شده به آن‌ها برگردانیم و حتی بتوانیم نیرو‌های مازاد خدماتی در سازمان‌های دیگر را نیز در مدارس بکار گیریم.
آقای نوری گفت: مشکل صدور احکام مهارت آموزان دوره سوم دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی را پیگیری می‌کنیم تا تکلیف این گروه از معلمان جدید الاستخدام نیز مشخص شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°