روند امدادرسانی به سیل‌زدگان استان‌های جنوبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۶۹۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: به دنبال وقوع بارندگی شدید در استان‌های جنوبی، امدادرسانی به مردم آسیب دیده توسط تیم‌های امداد و نجات در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حمیدرضا اسکاش معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" شبکه خبر گفت: از هشتم دی‌ماه ۲۹ استان کشور درگیر پیامد‌های بارش‌ بودند که از این تعداد ۱۷ استان نیازمند امدادرسانی بودند.

وی بیان کرد: با عملیات‌های متعدد دستگاه‌های امدادرسان، اکنون امدادرسانی به ۷ استان ادامه دارد و شرایط رو به تثبیت است ولی با پیش‌بینی‌های اخیر سازمان هواشناسی و صدور هشدار نارنجی شرایط در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق استان کرمان و جنوب استان خراسانی جنوبی شکننده است.

معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: چهار اردوگاه امن در کنارک و چابهار برپاست، افرادی که خانه‌های سُست و فرسوده دارند برای اسکان موقت حتماً به این اردوگاه‌ها مراجعه کنند.

حسین مدرس‌خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حجم آب خیلی زیاد است، گفت: سورک یکی از چهار محله‌ شهرستان کُنارک است که دچار آب‌گرفتگی شده و در سه روز اخیر ۴۰۰ میلیمتر بارندگی داشته است که در چند روز گذشته نیرو‌های امدادی اقدام به تخلیه آب معابر کردند.

وی بیان کرد: در روز گذشته در طول ۲۰ دقیقه ۱۲۰ میلیمتر بارندگی داشتیم که بیشتر منازل شهروندان کنارکی دچار آبگرفتگی شده است.

مهدی دوستی، استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان از ابتدای هفته در نواحی غربی در شهرستان‌های پارسیان و بستک درگیر سیلاب شدند، خوشبختانه وضعیت در این دو شهرستان پایدار است.

وی افزود: از دیروز با سیلاب گسترده‌ای در بخش‌های شرقی استان مواجه شدیم.

استاندار هرمزگان گفت: با پیش‌بینی‌ها و اقدامات پیشگیرانه در استان و تخلیه بخشی از روستاهایی که در مجاورت رودخانه‌ها، مسیل‌ها و پایین دست سدهای بزرگ استان بودند، تلفات جانی نداشتیم.

دوستی تصریح کرد: با وجود اینکه خساراتی به شبکه برق وارد شده است مشکلی در تأمین برق نداریم، اما با توجه به آسیب‌هایی که به زیر ساخت‌های آبرسانی وارد شده است با مشکل انتقال آب روبرو هستیم که با تانکر به روستا‌هایی که درگیر هستند آبرسانی می‌کنیم.

 
محمدهادی ایمانیه استاندار فارس گفت: برآورد‌های اولیه نشان می‌دهد در پنج شهرستان جنوب استان فارس حدود ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به بازسازی و ۵۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارد.
 
وی بیان کرد: خوشبختانه با پیش‌بینی‌ها و اقدامات پیشگیرانه در استان تلفات جانی نداشتیم.
 
 
علی زینی‌وند، استاندار کرمان گفت: با توجه به بارش های سنگین و بی سابقه با تدابیر و اطلاع رسانی به موقع از خسارات جانی در استان پیشگیری شد، اما خسارت زیادی به زیر ساخت های استان وارد شده است.

وی بیان کرد: تیم های ارزیاب برای ارزیابی در مناطق سیل‌زده فعال شده‌اند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳.۲۱°    ۱.۹۹°