نامزد‌های بخش‌های مستند و داستانی جشنواره فیلم عمار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۸۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
دبیرخانه جشنواره فیلم عمار، نامزد‌های بخش‌های «مستند» و «داستانی» را معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از دبیرخانه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، نامزد‌های بخش‌های «مستند» و «داستانی» به شرح زیر معرفی شدند:

بخش مستند: جنگ نرم و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی / از تبار اقبال – محمدرضا کمیلی / آقامرتضی – سیدعباس سیدابراهیمی / بالا بمان – امیر طرفیانی / بانی خیر – سید محمد محمدی سرشت / بچه‌های زمین خاکی – میکائیل دیانی / خانه کابل – مسعود کارگر / روزگار گل آقایی – محمدحسن یادگاری/ سلبریتیسم – سیدمهدی خیام الحسینی / ضد (پایان آب) – محسن کریمیان / عاشورائیان – هاشم مسعودی و علی سلمانی / عملیات المپیک – حسین الهام / غدیریه – ایمان ایزی / قیچی تیز – علیرضا باغشنی / کودتای لیتیومی – سجاد رضا زاده / مستند رویای ایرانی / پروژه a.r.r – محمد محمدزاده / رفاقت هایتک – هاشم مسعودی و محمدصادق رمضانی مقدم / ماجرای نیم روز – علیرضا بوالی / مدار ۴۰۰ – داوود مرادیان /مستند جنگ اقتصادی اکس نیهیل، یک تراژدی اقتصادی – محمدرضا نیرومند
آقای گل – علیرضا باغشنی
پول‌های سرگردان – بابک رضوانی
درخشش – محمدمهدی خالقی
رسالت – یوسف حسن زاده
ریشه در آب – سجاد نظری
زهکشی – عباس بهرامی
سوریه سرزمین شگفتی‌ها – محسن مقصودی و مصطفی مقدم
طلای بیابان – سعید فروزانمهر
عقیق – حسین روئین تن
گنج پنهان – مظفر حسینخانی هزاوه
یکی از ما (بی بی) – امیراطهر سهیلی
مستند مدافعان حرم
آقای اصغر اکبر من – احمد عبدالرحیمی
تولدت مبارک بامیلا – محمدفرج صالحی
چند قدم آن طرف‌تر – محمدفرج صالحی
در نگاه او – فرزاد حقوقی
ژنرال – مهرداد یوسفی
سربازان قلعه – مهدی لارویی
سلام مهربون – فرشاد یحیایی
ضیافت – امیر داسارگر
محاصره ۳۶۰ درجه – حامد هادیان
مستند نهضت جهانی مستضعفین
باغ خاطرات تلخ – مهدی نقویان
بیست سال – وحید فراهانی
پادشاهی بردگان – روح الله اسدی کیادهی
پسر ژنرال – امین بابازاده
داستان‌های فوتبال: رقصنده با گرگ‌ها – مهدی افضل زاده
شرم بودا – مرتضی آتش زمزم
مستند ملت قهرمان
اباشه – میثم جهان بین
استراحت بماند – علی تک روستا
اوس اکبر – روح الله توکلی
آب مصفی – سید امیر حمزه جوادی
آقاسید – مجید بهجت
بلوطک – طالب رماوندی
به رنگ مریم – عبدالحمید اکبرپور

پرویزخان – سجاد ترابی

عبدالله – مصطفی دالایی

فرشته را سفید بکش – بهرام امانی رشت آبادی

قصه این است – سیدعبدالعلی دهقانی

کوهزاد – مجید ایراندوست

گم شاد – اعظم رمضانپور

میل ۶ – فرهاد دوانقی

یکی از ما (هفت برادر) – محمدحسین شفیق

مستند تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس

آخرین نقش – داریوش یاری

آورتین – حسن وزیرزاده

برفراز چارزبر – سمیه ذاکری خطیر

خط شکن – سعید ارغیانی

داستان امام جمعه – سیدمصطفی سیدالحسینی

زنان جبهه شمالی – محمد مجید پور

شمع شریعت – عباس مهاجران

شهرک دارخوین – سیدمجتبی خیام الحسینی

فرمانده بی نشان میدان – علی اسماعیلی شریف

کد۰۲۴ – عبدالرضا رحمانی نسب

ماجرای اسلام آباد – مهدی آخوندی

وتن – مصطفی امامی

مستند حافظه ملی

احقاق – صدرالدین اسدی

ایفل تا آزادی – محمدمهدی کتیراچی

آن زمستان – احمد شریف‌زاده

به نام خلق کُرد – مهرداد یوسفی

پرده دوم – علیرضا باغشنی

پسر طلایی – عباس وهاج

پیکره‌هایی از جنس خاک – سجاد گودرزی

جستجوگر – محمد مهدی ابراهیمی نصر

جنتلمن‌ها – علی کرمی

در برابر خلق – مهدی محمودی

عقلا – سید محمد مهدی دزفولی

گزارش آشوب – محمدرضا گیوه چیان

ماموریت یازدهم – علی احمدی

مرگ ماسایوشی – حسین صفرزاده

نائب الامام – محمد علی یزدانی

مستند؛ نقد درون گفتمانی

انسان گرسنه – کمیل سوهانی

آدرس غلط – محمدهادی اینالو

پا قلات – حمید شاهمرادی

دومینو – میثم ملکی پور

دیوارکش – محسن آقایی

غرب دور شرق نزدیک – عبدالرضا هادی زاده نائینی

معیشت با دستان خالی – سیدحامد قاسمی

منطقه رها – رضا طاهری

نان گزیده‌ها ۲ – محمدرضا حاج محمد حسینی

بلوار اتحاد – صادق زارع

بخش داستانی

تیزر فرهنگی

پاس – سجاد اسدی

پدر – محمد توکلی

پیغام – پویا گندمی

تقاطع – احمد حیدریان

روضه‌ی خانگی – سید مجتبی طباطبایی

ستاره بارون – محمدرسول شفیعی

سرباز – محمد پایدار

صاحبخانه خوب – محمدجواد موحد

ضبط صوت – مهدی راوش

عملیات محله – سیدمهدی حسینی

کفش دزدک – محمد پایدار

کلاس – حسین معماریان

کلاس آنلاین – محمدحسین امانی

گوشی باز – محمد دیماسی

مجموعه‌ای برای ایران – سید محمدصالح مسلمی عقیلی

هم دم – علی طادی و مهدی فکریان

داستانی کوتاه

اتاق عقد – حسن حبیب زاده

اتاق گفتگو – امین شجاعی

بابا – سجاد معارفی

برنده – علی کیوان

به رنگ بی رنگ – ابوالفضل ساعی مهربانی

شغال – مهرداد محب علیزاده

شهیدانه زیستن (سهم) – امیرحسین نوروزی

کوچه‌های خراسان – امیر بشیری و سجاد انتظاری

مرز‌های عاشقی (هم قسم) – حمید بیات

نگین سلیمان – محمد امین امامی

یک هفته بعد – محمدحسین بنی احمدی

داستانی بلند

پسرم رسول – نبی قلی زاده

تروا – محمد علیزاده فرد

چند قطره آبان – جواد اسماعیلی و محمد اسماعیلی

دختر ایران – سیدجلال دهقانی اشکذری

رگبرگ – سجاد امیریزدانی

سوییپر – امین شجاعی

افتتاحیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ۱۸ دی ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود و در این مراسم، از برگزیدگان بخش‌های «پویانمایی»، «فیلم ما»، «فیلمنامه»، «نماهنگ» و «برنامه تلویزیونی» قدردانی می‌شود. آثار جشنواره نیز از ۱۹ تا ۲۳ دی در سینما فلسطین تهران به نمایش درمی‌آیند. همچنین همانند دوره پیشین، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت عماریار به صورت مجازی به تماشای آثار این دوره جشنواره بنشینند.

جشنواره مردمی فیلم عماریک جشنواره سینمایی ایرانی است. اولین دوره این جشنواره در سال ۸۹ و در سالگرد حماسه نهم دی ماه برگزار و حدود ۲۰ بیست اثر، هم‌زمان در ۳۰ نقطه از کشور اکران شد.

همزمان با اکران سراسری جشنواره دی ماه هر سال در مناسبت‌های مختلف سال (هفته دفاع مقدس، سیزده آبان، دهه فجر، ماه محرم، ماه رمضان و هر مناسبت انقلابی و ملی دیگر)؛ دبیرخانه جشنواره عمار، آثار رسیده را بر حسب مناسبت‌ها دسته بندی کرده و آماده نمایش دارد.

یکی از اهداف برپایی جشنواره عمار فراهم شدن بستری برای کار فرهنگی است. براین اساس اکران‌کننده می‌تواند طبق صلاحدید و امکانات خود از برنامه‌هایی مثل نمایشگاه کتاب، سخنرانی، جلسه نقد، شعرخوانی، خاطره گویی، کتابخوانی و هر برنامه فرهنگی دیگری که مناسب است، بهره ببرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۳.۹۹°