مراسم شعرخوانی در رسای سردار سلیمانی در افغانستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۸۲۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
مراسم ویژه شعرخوانی به مناسبت دومین سالروز شهادت سردار دل‌ها در شهر‌های کابل و هرات برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل امروز میزبان شاعران، فرهیختگان و دانشجویان افغان بود که به مناسبت دومین سالروز شهادت سردار دل‌ها در یک مراسم شعرخوانی شرکت کردند.
در این مراسم که با عنوان «نخستین یادواره و همایش ادبی نگین سلیمانی» برگزار شد، شاعران و فرهیختگان افغان در وصف و مدح سردار شهید، اشعار زیبایی را قرائت کردند.
مقابله با استکبار، پیروی از ولایت، کمک به مظلومان و مستضعفان، آزادی و آزادگی و تعلق سردار شهید به مسلمانان جهان محتوای اشعار شاعران افغان در این مراسم بود.
«شیرزاد» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز در سخنانی در این مراسم گفت: شاعران افغان مفاهیم مقاومت، کمک به مظلومان و مبارزه با ظالمان را که از ویژگی‌های شخصیت سردار شهید بود به خوبی در اشعار و سروده‌های خود جای داده اند.
همچنین مراسم دیگری با حضور زنان هراتی به مناسبت دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات برگزار شد.
در این مراسم که زنان افغان حضور گسترده‌ای داشتند، علاوه بر سخنرانی درباره ابعاد شخصیت سردار شهید، شاعران با خواندن شعر‌های حماسی و زیبا به موضوع شخصیت و فعالیت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی پرداختند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۲.۹۹°