غربی‌ها اراده داشته باشند به توافق می‌رسیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۸۳۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با الجزیره گفت: اگر طرف‌های غربی قصد و اراده جدی داشته باشند، دستیابی به یک توافق خوب امکان‌پذیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با الجزیره گفت: دور هشتم مذاکرات برای لغو تحریم‌ها، مذاکرات را در مسیر درست قرار داد.

وی ادامه داد: اگر طرف‌های غربی قصد و اراده جدی داشته باشند، دستیابی به یک توافق خوب امکان‌پذیر است.

وزیر امور خارجه بیان کرد: ما خواهان لغو تحریم‌هایی هستیم که از سوی ترامپ بر ایران تحمیل شد، به ویژه تحریم‌هایی که مغایر توافقنامه هسته‌ای است.

امیرعبداللهیان افزود: ما خواهان تضمین‌هایی هستیم که عدم اعمال تحریم‌های جدید و عدم بازگشت تحریم‌های کنونی پس از لغو شدن را شامل شود.

وزیر امور خارجه ایران، صادرات نفت ایران و دستیابی به درآمدهای آن را از جمله این تضمین‌ها برشمرد.

وی گفت: در حال حاضر تبادل غیر رسمی پیام با آمریکایی‌ها در وین با هدف تسهیل مذاکرات وجود دارد.

امیرعبداللهیان افزود: ما سخنان خوبی از هیئت آمریکایی در وین می‌شنویم اما مهم، مشاهده اقدامات جدی است.

وزیر امورخارجه کشورمان درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی گفت: تهدیدهای رژیم صهیونیستی تازگی ندارد و این رژیم در وضعیتی بسر می‌برد که قادر به اجرای آنها نیست.

امیرعبداللهیان درباره مذاکرات اخیر میان ایران و عربستان بیان کرد: گفتگوی ما با عربستان مثبت و سازنده است و برای از سرگیری روابط در هر زمانی آمادگی داریم.

وی افزود: نمایندگان ما در سازمان همکاری اسلامی به جده باز خواهند گشت و این اقدامی مثبت به شمار می‌رود.

وزیر امورخارجه کشورمان گفت: عربستان مایل به گفتگو درباره پرونده‌های منطقه‌ای است، اما در حال حاضر گفتگوها بر روابط دوجانبه متمرکز است.

امیرعبداللهیان افزود: ما به اهمیت یک گفتگوی گسترده منطقه‌ای شامل عربستان، مصر و ترکیه برای حل مشکلات منطقه اعتقاد داریم.

وی با محکوم کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: ما به همسایگانمان هشدار دادیم که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خطایی راهبردی است و آنها نخستین کسانی هستند که بهای آن را خواهند داد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°