افزایش بی سابقه آمار کرونا در جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۸۵۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد ۸۰ درصد از افرادی که شدیدا درگیر ویروس کرونا می‌شوند واکسن نزده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این سازمان اعلام کرد، امیکرون را نباید در ردیف سویه‌های خفیف کرونا طبقه بندی کرد، زیرا برای نظام بهداشت و درمان تهدید تلقی می‌شود.

در شبانه روز گذشته ۷ هزار و ۵۷۳ نفر به شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان افزوده شد. طی همین مدت حدود ۲ میلیون و ششصد نفر هم مبتلا شدند. آمار مبتلایان از زمان شیوع بیماری بی سابقه بوده است.

آمریکا با ۲ هزار و ۱۴۳ فوتی و حدود ۷۵۱ هزار و ۵۰۰ ابتلا بیشترین آمار را در جهان ثبت کرد. شمار مبتلایان در آمریکا در یک هفته اخیر افزایش ۷۲ درصدی داشته است.

در اروپا در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۶۷ فوتی کرونا ثبت شد. یک میلیون و ۴۰ هزار نفر هم مبتلا شدند. شمار مبتلایان در اروپا در یک هفته اخیر افزایش ۴۹ درصدی داشته است.

فرانسه در شبانه روز گذشته با بیش از ۲۶۱ هزار ابتلا بیشترین آمار را در اروپا شناسایی کرد. موارد ابتلا در فرانسه در یک هفته اخیر ۷۳ درصد افزایش داشته است.

در ایتالیا هم با افزایش شدید موارد ابتلا تزریق واکسن برای بالای ۵۰ سال الزامی شد. براساس این طرح، ارائه گواهی تزریق واکسن از ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) برای حضور در محل کار ضروری است. ایتالیا در شبانه روز گذشته ۲۱۹ هزار و ۴۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا را شناسایی کرد. شمار مبتلایان در ایتالیا در یک هفته اخیر افزایش ۱۱۴ درصدی داشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۱.۹۹°