تصمیم جنجالی ای اف سی در نبض ورزش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۸۹۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰
‌در خصوص محرومیت تیم‌های مطرح ایرانی نمی‌توان به این سادگی انگشت تقصیر را به سمت کسی یا کسانی گرفت، اما در ماجرای حذف سرخآبی‌های پایتخت از لیگ قهرمانان آسیا، مدیران پیشین ورزش کشور و باشگاه‌ها باید پاسخگو باشند، چرا که محصول امروز، ماحصل بذر دیروز بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 برنامه نبض ورزش با حضور داریوش مصطفوی، رئیس کمیسیون استیناف صدور مجوز حرفه‌ای و مجید صدری سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس؛ سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال، صادق رئیسی کیا، کارشناس حقوقی ورزش و مهمانان دیگر به موضوع حذف تیم‌های پرسپولیس و استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا اختصاص داشت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا دفاعیات باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر را قبول نکرد و این سه تیم از حضور در لیگ قهرمانان آسیای در سال ۲۰۲۲ محروم شدند.

داریوش مصطفوی با ابراز تاسف از اتفاق پیش آمده، خواستار پاسخگو بودن همه سرپرستان سازمان تربیت بدنی و وزیران ورزش و مدیران عامل باشگاه‌ها در این مورد شد.

مصطفوی در پاسخ به این سؤال که چرا فولاد و سپاهان مجوز حرفه‌ای گرفتند، اما استقلال، پرسپولیس و گل گهر موفق نشدند گفت: فولاد و سپاهان از ۲ سال پیش، کمیته‌ای برای اخذ مجوز حرفه‌ای تشکیل داده بودند، اما استقلال و پرسپولیس ۲ سال است که مرتب مدیرعامل عوض می‌کنند.
 
مصطفوی همچنین تاکید کرد: من به زبان ساده می گویم که فدراسیون فوتبال هیچ مسئولیتی در این زمینه (حذف تیم ها) نداشته و ندارد. البته ممکن است جریمه شود.

مجید صدری هم با بیان این که تصمیم‌ای اف سی، یک اجحاف بزرگ در حق این تیم هاست گفت: همه باید تلاش کنیم به هر صورت این مشکل زودتر برطرف شود.

سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس با بین این که ما طبق برنامه و در زمان مقرر، مدارک را به ای. اف. سی تحویل داده ایم گفت: حدود ۹۸ درصد مدارک ما تائید شده و سوال من این است که آیا بخاطر ۲ درصد کسری مدارک باید باشگاه را حذف کنند؟
 
سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس: عین مدارکی را سال‌های قبل به ای. اف. سی دادیم، امسال هم ارائه کردیم، اما چه اتفاقی افتاده که امسال رد می‌شویم؟ آقای ای. اف. سی! می‌گویید چرا بدهی‌ها را پرداخت نمی‌کنید؟ ما ۴۰ بار نامه زدیم که ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار منابع در ای. اف. سی داریم، آن را بدهید تا بدهی‌ها را پرداخت کنیم، اما گفتند که شما تحریم هستید!
 
از وزیر گرفته تا مدیران فدراسیون و باشگاه ها مسئول هستند

صادق رئیسی کیا، کارشناس حقوقی ورزش نیز گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون و هیئت بدوی تنفیذ اختیار کرده و ماموریت داده که وضعیت باشگاه‌های خود را بررسی کنید و چنانچه شرایط حرفه‌ای دارند، در لیگ بپذیرید؛ اما اگر فدراسیون و هیئت بدوی، بدون توجه به مقررات، باشگاهی را در لیگ پذیرفته اند، در این خصوص مسئول هستند.
 
 صادق رئیسی کیا، کارشناس حقوقی ورزش: آقای مصطفوی و آقای صدری خلاف مقررات ای. اف. سی صحبت می‌کنند و هنوز هم مسئله را ساده گرفته اند.

رئیسی کیا با بیان این که فدراسیون مرجع جداگانه برای آموزش دارد و هیئت بدوی صدور مجوز حرفه‌ای وظیفه دیگری دارد افزود: اگر هیئت بدوی برخلاف مقررات ای. اف. سی مجوز حرفه‌ای به باشگاهی داده اند که مدارک و صلاحیت لازم را نداشته، تخلف کرده اند؛ ولو در سطح ۲ درصد!

این کارشناس تاکید کرد: موضوع به اینجا (حذف تیم ها) ختم نخواهد شد و احتمال جریمه فدراسیون وجود دارد.

او همچنین گفت: آقای صدری می‌گویند که ما سال قبل هم همین مدارک را داده ایم پس چرا رد نشده ایم؟ طبق قانون، مجوز حرفه‌ای بودن در هر فصل، مربوط به همان فصل است و به محض تمام شدن یک لیگ، مجوز مربوط به آن نیز باطل می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۷۹°    ۶.۹۹°