دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با وزیر امور خارجه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۹۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
جمعی از نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی با وزیر امور خارجه دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 جمعی از نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (شنبه، ۱۸ دی‌ماه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی، از همزیستی ادیان توحیدی در طول تاریخ در جغرافیای ایران به عنوان نمونه و مدلی منحصر بفرد از فرهنگ شمول‌گرای ایرانی و مقوم بخشی از هویت مردمان این مرز و بوم نام برد.

امیرعبداللهیان با اشاره به قوانین و مقررات آمره در جمهوری اسلامی ایران در حمایت و صیانت از ادیان الهی و کرامت و حقوق پیروان آنان، بر ظرفیت عظیم اقلیت‌های دینی در داخل و خارج از کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه تسهیل تردد‌های ایرانیان خارج از کشور به میهن خود را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم و وزارت امورخارجه بر شمرد و در این رابطه بر تعاملات روان کلیه هم میهنان خارج از ایران با سرزمین مادری خود، فارغ از کیش و آیین آنها، تأکید کرد.

امیرعبداللهیان، تعامل با رهبران دینی و نمایندگان اقلیت‌ها در مجلس شورای اسلامی را جزو برنامه‌های وزارت امور خارجه خواند و از نمایندگان ادیان مختلف درخواست کرد در انجام وظایف و ماموریت‌های وزارت امور خارجه در پاسداشت منافع ایران و مردم بزرگ آن، دستگاه دیپلماسی را یاری کنند.

رهبران دینی حاضر در جلسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دیدار با قدردانی از ابتکار وزارت امور خارجه در برگزاری این نشست مشترک، این اقدام را نوید بخش رویکرد تعاملی دولت سیزدهم دانستند.

رهبران دینی حاضر در این جلسه با تأکید بر هویت ایرانی پیروان تمامی ادیان توحیدی در کشور، عشق به میهن و منافع ملی و تاریخ و فرهنگ را عامل مشترک همه ایرانیان دانستند.

نمایندگان اقلیت‌های عضو مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با حمایت همه جانبه از رویکرد تعاملی دولت در ابعاد مختلف، از سیاست‌های مدبرانه و عزت مدارانه دولت در مذاکرات وین تقدیر و اعلام حمایت کردند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۳.۹۹°