سایه روشن اجرای قانون بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۴۰۲۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
رئیس هیئت عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گفت: بیمه حوادث طبیعی ساختمان، شامل ساختمان‌هایی می‌شود که دارای انشعاب قانونی برق هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عباس مرادپور، رئیس هیئت عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" شبکه خبر" گفت: بیمه حوادث طبیعی ساختمان شامل ساختمان‌هایی می‌شود که دارای انشعاب قانونی برق هستند، همچنین در قانون اجازه داده شده به‌تدریج و به پیشنهاد صندوق و تصویب هیئت وزیران به واحدهای غیرمسکونی هم تعمیم داده شود.

وی بیان کرد: سال گذشته قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان به تصویب مجلس رسید و مراحل اجرایی و راه‌اندازی آن در دست اقدام است.

مرادپور افزود: در قانون پیش‌بینی شده که هر سال رقمی به عنوان حق‌بیمه که در قانون بودجه همان سال تعیین شده است روی قبض برق مالکان درج شود به عنوان مثال در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده مبلغ ۱۰ هزار تومان در پنج مرحله و مبلغی هم به عنوان سهم دولت روی قبض برق لحاظ شود و این یکی از منابع تأمین مالی صندوق برای جبران حوادث طبیعی ساختمان است.

رئیس هیئت عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گفت: در قانون پیش‌بینی شده در مدت ۱۰ سال به‌تدریج سهم دولت از سهم مشترکان برق جابه‌جا شود به نحوی که بعد از گذشت ۱۰ سال،  ۱۰ درصد سهم دولت و ۹۰ درصد سهم مردم شود.

 
مجتبی یوسفی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ۴۲ بحران شناخته شده در جهان، ۳۴ بحران در ایران روی می‌دهد، گفت: ۱۴ سال قبل مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی را ابلاغ کرد، ولی متأسفانه دولت‌ها به آن توجهی نکردند و در نهایت با ورود مجلس در تاریخ  ۹۸/۰۷/۰۵ قانون جدید مدیریت بحران تصویب شد.
 
وی بیان کرد: در دولت قبل دو سال شورای مدیریت بحران با حضور رئیس جمهور تشکیل نشد.
 
 

عبدالامیر یاقوتی، مدیرکل امور مشترکان توانیر با بیان اینکه بر اساس اطلاعات اولیه، بیمه حوادث طبیعی ساختمان شامل ۲۵ میلیون واحد مسکونی می‌شود، گفت: بر روی قبض‌ مهر و آبان‌ماه تمام مشترکان برق کل کشور مبلغ چهار هزار تومان درج شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۳.۵۹°