تاکید رضایی بر توسعه روابط با نیکاراگوئه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۰۷۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار با «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، تاکید کرد به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه در بخش‌های مختلف هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از ماناگوآ، معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در ایران و نیکاراگوئه بر توسعه، تحکیم و تقویت همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

آقای محسن رضایی در دیدار با «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، با اشاره به اینکه خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های منطقه آمریکای لاتین دوستی و همکاری‌های خوبی دارد، اظهارداشت: به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه در بخش‌های مختلف هستیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید در دوره جدید تلاش کنیم در سطوح مختلف بین المللی، اقتصادی و تجاری، علمی و فرهنگی، صنعت و انرژی همکاری‌ها را توسعه دهیم.

دوران تحقیر ملت ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده

رضایی با انتقاد از قلدرمابی و زورگویی آمریکایی‌ها و دخالت آنان در امور داخلی کشورها، گفت: زورگویی و محاصره اقتصادی آمریکا به طور حتم تاثیری در مقاومت و ایستادگی ملت‌های مقاوم و آزاده جهان بویژه ایران و نیکاراگوئه نداشته و نخواهد داشت؛ امروز دوران تحقیر ملت ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده، اما دولت و ملت ایران با مقاومت خود علیه این توطئه‌ها توانسته پیروزی‌های فراوانی بدست آورد، تصریح کرد: این افتخاری برای ایران و نیکاراگوئه است که پرچمدار مقاومت در برابر اعمال فشار قدرت‌های زورگو هستند.

«دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه، گفت: حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مراسم برای دولت و ملت نیکاراگوئه بسیار حائز اهمیت است.

مقاومت ملت ایران الگویی برای همه انقلابیون جهان

وی با اشاره به ایستادگی ایران و نیکاراگوئه در برابر امپریالیسم و اعمال فشار قدرت‌های زورگو، اظهار داشت: مقاومت ملت ایران و پیشرفت‌های این کشور علیرغم دشمنی و کارشکنی‌ها الگویی برای همه انقلابیون جهان است.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با اشاره به اهتمام روسای جمهور دو‌کشور بر گسترش روابط و همکاری‌ها افزود: دولت نیکاراگوئه آماده توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.
 
 محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور با دعوت دولت نیکاراگوئه و به نمایندگی از رئیس جمهور برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه وارد این کشور شد.

محسن رضایی در بدو ورود به ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه مورد استقبال رسمی مقامات این کشور قرار گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°