نیکزاد: با مصاحبه کار پیش نمی‌رود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۴۱۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی طرح و لایحه در مجلس پروسه قانونی دارد و با مصاحبه کار پیش نمی‌رود. فدراسیون برای حل این مشکل درخواست بررسی فوری اساسنامه را به کمیسیون فرهنگی ارسال کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از «علی نیکزاد» درباره زمان رسیدگی به اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس برای بررسی طرح و لایحه‌ها، پروسه مشخصی دارد و کسی نمی‌تواند به این نهاد قانون‌گذار برای تسریع در بررسی طرح‌ها و لایحه‌ها فشار بیاورد. لایحه‌ها باید زمان‌بندی لازم در کمیسیون مربوطه را طی و در صحن بررسی شود. البته برای برخی از طرح‌ها نیز فوریت داریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مواقع تاخیر در بررسی یک طرح موجب خسارت می‌شود، تصریح کرد: برخی از طرح‌ها برای بررسی در مجلس نیاز به قید فوریت دارد. تاخیر در بررسی برخی از این طرح‌ها موجب خسارت و تسریع آن موجب رسیدن سود به کشور می‌شود. اگر قرار باشد یک لایحه با طرح فوریت بررسی شود باید دولت یا نهاد مربوطه درخواست فوریت آن را به کمیسیون و هیات رییسه بدهد. تا کنون از سوی فدراسیون فوتبال درخواستی در زمینه بررسی فوری اساسنامه فدراسیون به مجلس ارسال نشده است. اگر فدراسیون درخواستی دارد باید به هیات رییسه و کمیسیون فرهنگی ارسال کند.

نیکزاد با بیان اینکه اساسنامه فدراسیون در کمیسیون فرهنگی بررسی خواهد شد گفت: فدراسیون اگر باور دارد که خطری متوجه فوتبال ایران است باید درخواست بررسی فوری اساسنامه را به کمیسیون مربوطه ارسال کند تا ما براساس منافع ملی و ورزش ایران آن را بررسی کنیم. اکنون برخی در رسانه‌ها، مسائلی مطرح می‌کنند، اما با مصاحبه کار به جایی نخواهد رسید، چون بررسی هر طرح و لایحه‌ای نیاز به پروسه زمانی خاص خود را دارد.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در آخرین ماه‌های سال ۹۸ با ایراد از اساسنامه فوتبال ایران موجب شد تا فدراسیون فوتبال یکسال با سرپرست اداره شود و بعد از رفع ایرادات فیفا مجوز برگزاری انتخابات از سوی این نهاد بین‌المللی صادر شد.

فیفا بعد از انتخاب «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» یکسال به ایران فرصت داد تا تایید نهایی اساسنامه را به فدراسیون جهانی ارسال کند. اساسنامه فدراسیون فوتبال ابتدا در مجمع عمومی فدراسیون تصویب و از طریق وزارت ورزش به هیات دولت رفت.

اساسنامه فدارسیون فوتبال هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در نوبت بررسی قرار دارد و بنا به اخبار منتشره ایران باید تا دهم اسفند ۱۴۰۰ آن را به فیفا ارسال کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۳.۵۹°