اولویت ایران، توسعه مناسبات با همسایگان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۱۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
وزیر امورخارجه در دیدار با همتای قطری خود، بر ضرورت گسترش همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیئت های عالیرتبه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه، دور اول گفت‌وگوهای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در دوحه پایتخت این کشور آغاز شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به دوحه سفر کرده است امروز پس از دیدار با امیر قطر، دو دور دیدار و گفتگو با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر، وزیر امور خارجه قطر برگزار کرد و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیرخارجه قطر با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاری های دوجانبه و منطقه ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری ها به ویژه در حوزه تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت ها و مزیت های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیئت های عالی‌رتبه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اولویت همسایگی از نگاه دولت سیزدهم، بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه ای در جهت ثبات و استقرار منطقه استقبال و آن را مهم ارزیابی کرد.

وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در زمینه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی قطر برای گسترش همکاری‌ها، خصوصا در حوزه فعالیت های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

همکاری‌ در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در گفتگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°