سال آینده ارز ترجیحی نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۱۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: در جلسه امروز کمیسیون، دولت رسما اعلام کرد که سال آینده ارز ترجیحی نداریم و تنها ارز با نرخ نزدیک به آزاد اختصاص می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در حاشیه جلسه امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز دولت رسما اعلام کرد که سال آینده ارز ترجیحی نداریم و تنها ارز با نرخ ETS (نرخ نزدیک به آزاد) اختصاص می‌یابد و دلایلی هم در این رابطه ارائه کرد که تاکنون چه میزان بابت اختصاص ارز ترجیحی به منابع عمومی فشار وارد شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ ادامه داد: دولت برای سال آینده ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه و بن‌کارت در ازای حذف ارز ترجیحی اعتبار گذاشته است که در دو سه ماه اول سال آینده، به صورت نقدی و بعد از آن با بن‌کارت و کارت‌های الکترونیک پرداخت می‌شود.

زارع تصریح کرد: برخی همکاران هنوز در خصوص حذف ارز ترجیحی قانع نشده‌اند و همچنان در حال بررسی سازوکار این مسئله در کمیسیون تلفیق هستیم تا به جمع‌بندی نهایی برسیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: وزارت بهداشت به کمیسیون تلفیق پیشنهاد داده است که برای بیماران مزمن و حاد، کارت هوشمند ارائه شود تا مابه‌التفاوت هزینه‌های آنها از طریق این کارت‌ها پرداخت شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۴.۹۹°