ایران طرف خوب تحولات منطقه بوده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۱۹۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه در مسائل منطقه نقش محوری، سازنده و اساسی داشته و طرف خوب تحولات منطقه چه در مبارزه با داعش و چه در گفتگو‌های منطقه‌ای بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان عصر سه شنبه در حاشیه دیدار با امیر و وزیر امور خارجه قطر به خبرنگاران گفت: در گفتگو‌های امروز با امیر و وزیر امور خارجه قطر، در خصوص روابط دو جانبه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و دیدگاه‌های ارزشمندی توسط امیر قطر مطرح شد.

وزیر امور خارجه افزود: توافق کردیم در روز‌های آینده هیاتی ایرانی به قطر سفر کرده و در موضوعات اقتصادی، تجاری، علمی و فناوری و از جمله در حوزه‌های بهداشتی و مهار کرونا توافقات و همکاری مشترک صورت گیرد.

وی یادآور شد: تبادل تجربیات مبارزه با ویروس کرونا به دو کشور کمک خواهد کرد و ما از این حیث اعلام آمادگی کرده‌ایم.

امیرعبداللهیان درباره گفتگو‌های منطقه‌ای گفت: ایران همیشه آمادگی خود در این رابطه را اعلام کرده و برای گفتگو‌های منجر به همکاری در منطقه خلیج فارس ایده و راهکار ارائه داده است. امیر محترم قطر نیز همواره از ایده‌های جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است.

وی راه‌حل برخی بحران‌های منطقه‌ای را سیاسی عنوان کرد و افزود: نباید از مسیر زور، نظامی‌گیری و هژمونیک به فکر حل مسائل و بحران‌ها باشیم. جمهوری اسلامی ایران همیشه در مسائل منطقه نقش محوری، سازنده و اساسی داشته و ایران طرف خوب تحولات منطقه بوده است، چه در مبارزه با داعش و چه در گفتگو‌های منطقه‌ای.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: از هر ابتکاری که به ثبات و امنیت و توسعه منطقه کمک کند، حمایت می‌کنیم. امیر قطر در این رابطه هم توصیه‌های خوبی داشتند. از این ایده‌ها استقبال کرده و ایده‌های خود را هم ارائه می‌دهیم و امیدوارم منطقه بیش از پیش توسعه یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ما دوستان منطقه‌ای خود را در جریان آخرین تحولات و مذاکرات وین قرار می‌دهیم. به عنوان همسایه محق هستند که در جریان مذاکرات ایران و ۴+۱ قرار گیرند.

وی تصریح کرد که ما معتقدیم دستاورد‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران می‌تواند در اختیار همه کشور‌های همسایه و مسلمان قرار گیرد. طبیعی است برخی از طرف‌های مذاکره در وین تلاش می‌کنند با انتقال نادرست مطالب به همسایگان ما موجبات نگرانی آن‌ها را فراهم کنند؛ لذا یکی از اهداف این سفر منطقه‌ای بیان روایت جمهوری اسلامی از مذاکرات وین به همسایگان است دوستان ما در منطقه هم مشورت‌هایی حول مذاکرات به ما می‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۲.۹۹°