تداوم آلودگی هوای تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۲۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۲ دی‌ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و پایداری جو، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز (۲۲ دی‌ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که ناشی از پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج با افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و سبب افزایش کیفیت هوا می‌شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا صبح روز پنجشنبه (۲۳ دی‌ماه) و آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز تاحدودی شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌کند.

با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا شامگاه پنجشنبه و وزش باد مؤثر در بیشتر ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

هم اکنون آلاینده شاخص هوا در تهران «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۴ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۳.۹۹°