رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین»؛ ۲۳ دی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۲۳۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین»، مجموعه مقالات و یادکردی از شادروان امیرکاووس بالازاده، فردا پنجشنبه در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی، این مراسم همزمان با سالگرد درگذشت آقای امیرکاووس بالازاده با حضور استادان حوزه تئاتر؛ دکتر سعید اسدی مدیر انتشارات نمایش، بابک معماری مدرس و پژوهشگر حوزه تئاتر، دکتر محمد عارف، دکتر نصراله قادری، دکتر اردشیر صالح‌پور، دکتر میرعلیرضا دریابیگی و حمید ابراهیمی عضو اصلی هیئت مدیره انجمن مدرسان خانه تئاتر و جمعی از مقامات و مسئولان اداره کل هنر‌های نمایشی، برگزار می‌شود.
 
رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین»؛ ۲۳ دی
 
 آقای معماری مؤلف و گردآورنده این کتاب با بیان اهمیت شناخت آراءِ و افکار استادان فقید حوزة تئاتر به منظور انتقال تجربه آن‌ها به نسل جوان هنری کشور، افزود: مجموعة حاضر، حاصل تلاش و همکاری مستمر یکساله پژوهشی با انتشارات نمایش است که در بخش‌های مقالات، مصاحبه‌ها و یادداشت‌ها در قالب لوح فشرده به صورت چاپ دیجیتال به زیور طبع آراسته شده تا ناگفته‌هایی را پیرامون شخصیت علمی و عملی استاد امیرکاووس بالازاده نسخه‌شناس، تعزیه‌شناس و اسطوره‌شناس کشورمان، بیان کند.
 وی افزود:در بخش گردآوری مقالات و مصاحبه‌ها، نیاز به هماهنگی با سازمان و نهاد‌هایی همچون انجمن مفاخر علمی و فرهنگی کشور، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود که این مهم از طریق ایجاد تعاملی سازنده با آنان و کسب مجوز‌های لازم، صورت گرفت.
 مؤلف و گردآورنده این کتاب با اشاره به اهمیت تکرار پژوهش‌هایی از این دست، گفت: امید است مجموعه حاضر در کنار سایر آثار پژوهشی دیگر که ادامه تدبیر ماندگار انتشارات نمایش اداره هنر‌های نمایشی‌ست، پلی باشد میان گذشته و آینده هنر‌های نمایشی کشورمان تا در بستر این حرکت نوین زمینة ماندگاری نام استادان حوزة تئاتر فراهم شود.
 آیین رونمایی از کتاب «نمایش و آهنگ و فرهنگ ایران زمین» مجموعه مقالات و یادکردی از شادروان امیرکاووس بالازاده، فردا ۲۳ دی، ساعت ۱۶، در تالار مشاهیر مجموعة تئاتر برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°