تأکید بر درج قیمت تولیدکننده در کالا‌های مصرفی و سرمایه‌ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۲۴۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت تولیدکننده به جای مصرف‌کننده در کالا‌های مصرفی و سرمایه‌ای درج شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 شانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور و با حضور وزرای کشور، صمت، جهاد کشاورزی، دادگستری و جمعی از مسئولان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی درباره وضعیت برخی اقلام مصرفی از جمله گوشت، برنج و... ارائه داد. در این زمینه مقرر شد کارگروه تخصصی تنظیم بازار اقلام کشاورزی ذیل ستاد تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شود.

در این جلسه به منظور شفاف‌سازی هزینه‌های نظام توزیع، جلوگیری از اجحاف در حق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سواستفاده‌های احتمالی تمامی واحد‌های تولیدکننده و واردکننده مکلف شدند به تدریج و با ابلاغ سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بجای قیمت مصرف‌کننده، قیمت تولید یا واردات شامل همه هزینه‌ها و سود‌های قانونی با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده را بر روی کالا‌ها درج کنند.

بر این اساس مقررشد تا قیمت مصرف‌کننده برای کالا‌های مصرفی ابلاغ شده حداکثر ۳۰ درصد و برای کالا‌های سرمایه‌ای حداکثر ۲۰ درصد بیشتر از قیمت تولید نباشد. بر مبنای این مصوبه مردم می‌توانند در صورت شناسایی تخلف موضوع را به سازمان تعزیرات اطلاع دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۲.۹۹°