جزئیات اعمال تعرفه‌های جدید برق از اول بهمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۲۵۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: نظام تعرفه‌گذاری برق از ابتدای بهمن امسال اجرایی می‌‎شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" گفت: نظام تعرفه‌گذاری برق از ابتدای بهمن امسال اجرایی می‌‎شود.

وی بیان کرد: با اجرایی شدن تعرفه‌های جدید برق، نظام پلکانی تغییر می‌کند و مقرر شده برای کل کشور چهار الگو از قبیل الگوی مصرف، پله الگوی مصرف تا ۱/۵ برابر الگوی مصرف، پله ۱/۵ برابر الگوی مصرف تا ۲ برابر الگوی مصرف و پله از ۲ برابر الگوی مصرف به بالا داشته باشیم.

رخشانی‌مهر افزود: الگوی مصرف در ماه‌های سرد سال برای سراسر کشور یکسان و ۲۰۰ کیلووات تعیین شده است و این الگوها در تابستان تغییر می‌کنند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: قیمت برق برای بیش از ۸۵ مشترکان برق تغییر نمی‌کند و اگر آنها الگوی مصرف را رعایت کنند مشمول دریافت تخفیفات می‌شوند و اگر از الگوی سال گذشته کمتر استفاده کنند از تخفیفات ویژه برخودار می‌شوند.

رخشانی‌مهر بیان کرد: در تعرفه‌های جدید، قیمت برق برای مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند دو برابر محاسبه می‌شود.

وی با بیان اینکه تا کنون برای ۳۸۰ هزار مشترک کنتور هوشمند نصب شده است، افزود: کنتور‌های هوشمند موجب محدود کردن مصرف بی رویه مشترکان پر مصرف می‌شود و قرائت آن از راه دور است و با این کنتور‌ها اطلاعات مصرف را می‌توانیم هر دو ساعت در اختیار مشترکان قرار دهیم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: قرار است تا ۳ سال آینده برای ۳۷ میلیون مشترک برق، کنتور هوشمند نصب کنیم و برای همیشه پرونده کنتور‌های دیجیتال و الکترومکانیکی معمولی جمع شود.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه تا قبل از پیک سال جاری حدود ۷۵۰ هزار کنتور هوشمند نصب شده است، گفت: از مجموع ۳۷ میلیون مشترک برق، ۳۰ میلیون مشترک خانگی، پنج میلیون مشترک تجاری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک عمومی - اداری، ۴۰۰ هزار مشترک بخش صنعتی و ۴۰۰ هزار مشترک در بخش کشاورزی هستند.

هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در اوج مصرف در تابستان با کمبود برق روبرو هستیم و با طرح پلکانی برق نمی‌توان کمبود را جبران کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°