۷ میلیون دز واکسن پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۳۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
رییس انستیتو پاستور ایران گفت: هفت میلیون دز واکسن ایرانی - کوبایی پاستوکووک آماده تحویل به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا بیگلری افزود: این تعداد واکسن پس از انعقاد قرارداد به وزارت بهداشت تحویل خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵ میلیون دز واکسن پاستوکووک تولید شده است که از این تعداد هشت میلیون تحویل وزارت بهداشت شده و بقیه هم آماده تحویل به این وزارتخانه است.

رییس انستیتو پاستور ایران، ظرفیت تولید ماهیانه این واکسن را حدود پنج میلیون دز اعلام کرد و گفت: در صورت نیاز، این ظرفیت را می‌توان افزایش داد.

وی درباره کارایی بسیار بالای این واکسن ایرانی - کوبایی اظهار داشت: در کارآزمایی بالینی ثابت شد که کارایی واکسن پاستوکووک بسیار بالا و قابل اتکا است.

توصیه کمیته علمی کرونا: در اولین فرصت دز یادآور را بزنند

عضو کمیته علمی کشوری کرونا ادامه داد: کمیته علمی کرونا به هموطنان توصیه کرد که در اولین فرصت دز یادآور واکسن کرونا را بزنند و آن را به هیچ وجه به تاخیر نیندازند.

وی با اشاره به اینکه دز سوم واکسن کرونا در اولین فرصت طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت باید تزریق شود، گفت: مردم بعد از تزریق دو دز اصلی نسبت به دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند، به عباتی حتما واکسیناسیون خود را تکمیل کنند تا احتمال ابتلا به بیماری کاهش یابد.

بیگلری بیان کرد: در صورتی که فردی مبتلا به بیماری کرونا شود، عوارض بیماری کرونای او بسیار کمتر خواهد بود.

ضرورت انجام واکسناسیون کودکان

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه‌های جدید کرونا، درگیری بیشتری در گروه سنی کمتر از ۱۸ سال ایجاد می‌کند، تصریح کرد: علاوه بر بررسی‌های علمی، شرط احتیاط و عقل حکم می‌کند که نسبت به واکسیناسیون کودکان هم اقدام کنیم.

بیگلری تاکید کرد: بیماری کووید ۱۹ نشان داده که رفتار ویروس به هیج عنوان قابل پیش بینی نیست، در نتیجه مردم با تزریق واکسن تا حدود زیادی خود را از عوارض بیماری در امان بدارند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۳.۹۹°