درآمد‌های نفتی در بودجه سال آینده؛ ۲۹/۸ میلیارد دلار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۴۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: درآمد‌های نفتی کشور در بودجه سال آینده ۲۹/۸ میلیارد دلار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای رحیم زارع در حاشیه نشست امروز شنبه کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اولین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش منابع و درآمد‌ها با حضور وزرای نفت و اقتصاد و دارایی و معاونان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.
وی افزود: محور اصلی مذاکرات ما، بخش درآمدی بودجه بود؛ مسئولان سازمان برنامه و بودجه به تفکیک توضیح دادند که منابع بودجه عمومی ۱۳۷۲ هزار میلیارد تومان است که ۶۶۴ هزار میلیارد تومان آن مربوط به مالیات، حقوق گمرکی و سود سهام شرکت ها، ۴۰۸ هزار میلیارد تومان واگذاری دارایی سرمایه‌ای مثل نفت و گاز و پتروشیمی و ۲۹۹ هزار میلیارد تومان نیز مربوط به منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مالی و استقراض از صندوق توسعه است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق در خصوص منابع حاصل از فروش نفت نیز گفت: با توجه به توضیحات وزیر نفت، درآمد‌های نفتی ما ۲۹/۸ میلیارد دلار است که ۱۱/۹ آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳٫۶ میلیارد دلار سهم دولت در بودجه عمومی و ۴/۳ میلیارد دلار نیز سهم نفت از محل فروش نفت گاز و میعانات گازی است.
وی افزود: نمایندگان در حوزه پیش بینی فروش نفت در بودجه امسال یعنی ۱/۲ میلیون بشکه در روز با نرخ ۶۰ دلار و نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومان تقریبا قانع هستند.
زارع ادامه داد: بررسی بخش‌های درآمدی و هزینه‌ای لایحه بودجه با توجه به حساسیت‌های مجلس به ویژه در خصوص نرخ ارز ترجیحی در حوزه دارو، گندم و کالا‌های اساسی و تبصره ۱۴ ممکن است بیش از ۳ هفته به طول خواهد انجامد.
وی یادآور شد: بیش از ۳ هزار پیشنهاد از سوی نمایندگان مطرح شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۴۱°    ۲.۹۹°