۶ میلیون کارتخوان تعیین تکلیف نشده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۴۴۴۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: به همه دارندگان کارتخوان پیامک ارسال شده تا برای تعیین تکلیف دستگاه خود به سامانه سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پایان دی‌ماه، آخرین مهلت تعیین تکلیف مالیاتی دستگاه‌های کارتخوان تعیین شده است که بر اساس آن صاحبان این دستگاه‌ها باید برای کارتخوان‌های خود پرونده مالیاتی تشکیل دهند.

وضعیت اجرای این قانون و میزان مشارکت در این طرح با حضور مسئولان و کارشناسان امر در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر بررسی شد.

محمدرضا جعفریان - مشاور مالیاتی اتاق اصناف با حضور در این برنامه درباره دلیل تاخیر در اجرای این طرح گفت: در مهر ماه ۱۳۹۸ این طرح تصویب و در آبان همان ماه ابلاغ شد و بانک مرکزی مکلف شد همه ابزار‌های پرداختی را ساماندهی کند، اما متاسفانه تا یک ماه قبل یعنی بیش از ۲ سال پس از ابلاغ اقدام چندانی صورت نگرفت و از یک ماه پیش بود که پیامک‌های ساماندهی مالیاتی کارتخوان‌ها برای دارندگان در حال ارسال است.

وی افزود: متاسفانه بانک مرکزی به وظیفه خودش که اجرای این قانون در مدت یک سال پس از ابلاغ بود، عمل نکرد و اکنون به اصناف به صورت ضرب العجل فشار آورده می‌شود که تا پایان دی، پرونده مالیاتی تشکیل دهند.
 
 
محمد برزگری - رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی دیگر میهمان این برنامه که به صورت ارتباط تصویری در این گفتگو حضور داشت، درباره آخرین وضعیت ساماندهی مالیاتی کارتخوان‌ها گفت: از ۱۵ دی ماه ابزار جدیدی را در سامانه الکترونیکی سازمان ایجاد کردیم که امکان مراجعه الکترونیکی مؤدیان برای اتصال کارتخوان‌ها به پرونده‌های مالیاتی را فراهم می‌کند.

وی افزود: بر اساس آخرین گزارش گرفته شده از سامانه بیش از ۷۵۸ هزار کارتخوان تعیین تکلیف شده است که برخی درخواست قطع کارتخوان و برخی درخواست اتصال به پرونده مالیاتی را داشتند. در حال حاضر بیش از ۶ میلیون دستگاه تعیین تکلیف نشده وجود دارد.

برزگری در ادامه بیان کرد: در این میان با برخی از افراد مواجه شدیم که از وجود کارتخوان به نام آن‌ها مطلع نبودند که باید در سامانه درخواست قطع کارتخوان را اعلام نمایند.
 
 
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی درباره اطلاع رسانی درباره این طرح گفت: به همه دارندگان کارتخوان پیامک ارسال شده تا برای تعیین تکلیف دستگاه خود به سامانه سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

وی درباره فعالیت‌های اقتصادی کارتخوان‌ها در گذشته نیز گفت: کارتخوان‌های با اولویت تراکنش‌های بالا بررسی می‌شود، در نتیجه به صاحبان کارتخوان‌ها پیشنهاد می‌شود با تشکیل پرونده‌های مالیاتی از مشوق‌ها بهرمند شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°