وزیر مخوف تبرئه شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:15 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۸۵۰۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۳
وزیر کشور مصر در دوره حسنی مبارک رئیس جمهور سابق این کشور روز پنجشنبه در دادگاه تبرئه شد. دستگاه قضایی مصر اخیرا شمار بسیاری از مقامات بلندپایه رژیم مبارک را نیز تبرئه کرده بود.
وزیر مخوف تبرئه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ژنرال حبیب العدلی فرماندهی پلیس مصر را نیز به عهده داشت. آزار و اذیت ها و سوءاستفاده های پلیس مصر یکی از عوامل مهم قیام مردمی بود که به سقوط رژیم مبارک در سال 2011 منجر شد.

حبیب العدلی وزکشور مصر در زمان مبارک

بر اساس متن کیفرخواست، عدلی متهم بود که از اوت 1961 تا سال 2011 ثروتی نزدیک به 18 میلیون یورو را انباشته کرده است. رسانه های دولتی و وکیل وی اعلام کردند عدلی تبرئه شده است.

براساس کیفر خواست، وی به سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود در دولت به ویژه به عنوان رئیس دستگاه امنیت ملی و سپس در مقام وزیر کشور برای تحصیل غیرقانونی پول برای خود، همسر و چهار فرزندش متهم شده بود.

وی زمین های کشاورزی را برای خود خریده بود در حالی که به عنوان مأمور دولت چنین حقی را نداشت و چندین خانه تجملی برای همسر و چهار فرزند خود داشت.

ژنرال عدلی پیش از این نیز به جرایم مرتبط با فساد مالی و کشتار تظاهرکنندگان در سال 2011 متهم شده بود اما تبرئه شد. مبارک نیز که در دادگاه بدوی به حبس ابد محکوم شده بود ماه نوامبر از اتهام مرتبط با کشتار صدها تظاهرکننده در قیام سال 2011 تبرئه شد. وی به همراه دو پسر خود که به چندین پرونده فساد مالی و اختلاس متهم بودند تبرئه شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°