فاجعه در ساحل تا فاجعه در بیمارستان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:16 - شنبه 05 بهمن 1398
کد خبر : ۸۷۶۶۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
دیگر رسانه ها؛
نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در 29 فروردین 1394.پهپاد جدید ایرانی‌ با قابلیت‌ تصویربرداری/گورستان هواپیماها/فاجعه در ساحل برزیل/ سنگدل‌ترین دزد جهان/جابجایی‌ دو نوزاد در بیمارستان تهران!/کشف دومین اسکلت 7 هزار ساله و...
فاجعه در ساحل تا فاجعه در بیمارستان

پهپاد جدید ایرانی‌ با قابلیت‌ تصویربرداری


پهپاد جدید ایرانی‌ با قابلیت‌ تصویربرداری

محققان ایرانی موفق به ساخت هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت تصویربرداری و مانیتورینگ همزمان اطلاعات در شعاع ۵۰ متری شدند که قابلیت پرواز خود کنترل در شعاع نامحدود را دارد.سید حبیب الله رحمتی مدیر ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد واحد قزوین گفت: محققان این دانشگاه موفق به ساخت هواپیمای بدون سرنشین شدند که این هواپیما می‌تواند تصویربرداری و مانیتورینگ همزمان اطلاعات را تا شعاع 50 متری انجام دهد. وی افزود: همچنین این هواپیمای بدون سرنشین قابلیت پرواز خود کنترل در شعاع نامحدود را دارد.
رحمتی با بیان اینکه طول بال این هواپیما 3 متر و 60 سانتی‌متر، طول بدنه آن 1 متر و 65 سانتی متر و وزن کلی آن نیز 18 کیلوگرم است، گفت: این هواپیمای بدون سرنشین همچنین می‌تواند باری به وزن 5 کیلوگرم را هم حمل‌ کند. مدیر ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد واحد قزوین با اشاره به خصوصیات این هواپیما اظهار داشت: برد پروازی این هواپیما 60 کیلومتر و ارتفاع پروازی آن نیز 8000 هزار پا از سطح دریا است.
بیشتر...

پیرترین خلبان فعال جهان گینسی شد

مرد 95 ساله اهل کالیفرنیا رکورد گینسی پیرترین خلبان فعال جهان را از آن خود کرد.مسئولان گینس تایید کردند آخرین پروازی که توسط «پیتر وبر جی‌آر.» خلبان 95 ساله ماه گذشته انجام گرفت منجر به ورود نام او در گینس شد.وبر در روزی که 95 سال و چهار ماه و 23 روز از عمرش گذشته بود پس از انجام حرکات نمایشی با هواپیما در اطراف یک فرودگاه کوچک این رکورد را از آن خود کرد. اکنون «کول کوگل»، پیرترین خلبان رکورددار در گینس است. کوگل که در کلورادو زندگی می‌کرد آخرین پرواز خود را در سال 2007 و در سن 105 سالگی انجام داد و در همان سال نیز درگذشت.
بیشتر...

گورستان هواپیماها


گورستان هواپیماها


گورستان هواپیماها
صحرای کالیفرنیا در آمریکا محلی برای نگهداری هواپیماهای قدیمی و از کار افتاده است.در این محل، هواپیماهای قدیمی شرکت های مختلف جهان از جمله هواپیمایی انگلیس و چین، نیوزلند و ... نگهداری می شوند تا خریداری به سراغ آن ها بیاید.هوای خشک و گرم کالیفرنیای آمریکا، بهترین نگهدارنده این هواپیماها در مقابل خورندگی است.
بیشتر...

فاجعه در ساحل برزیل


فاجعه در ساحل برزیل
هزاران ماهی در ساحل ریو دوژانیرو برزیل کشته شدند.
بیشتر...

آغاز صعود تاریخی عظیم قیچی‌ساز


آغاز صعود تاریخی عظیم قیچی‌ساز
پرافتخار ترین کوهنورد ایران خود را برای صعود تاریخی به قله‌های اورست و لوتسه آماده می‌کند.عظیم قیچی ساز در ادامه تلاش برای صعود به قله‌های اورست و لوتسه، روستای «پاکدینگ» را به مقصد روستای «نامچه بازار» ترک کرد و پس از آن نیز عازم روستای «تنگبوچه» شده است. قیچی ساز پیش از عزیمت برای فتح این دو قله اظهار کرده بود: مجموع زمانی که برای صعود به این دو قله نیاز دارم حدود دو ماه است و بهترین زمان برای این صعود ماه‌های اردیبهشت و خرداد است. پس از سفر به نپال و انجام مراحل آماده سازی و هم‌هوایی بلافاصله اقدام به صعود به این دوقله بدون اکسیژن می‌کنم.در حال خاضر فقط 31 نفر در تمام جهان موفق شدند به این قله‌ها صعود کنند و در این میان تنها 14 نفر بدون اکسیژن این کار را انجام داده‌اند.کم‌ترین زمان صعود به تمام قله‌های بالای 8 هزار متر 7 سال و 2 ماه بوده که عظیم قیچی ساز در صورت موفق شدن در این صعود می‌تواند به رکورد زیر 7 سال (6 سال و 10 ماه) دست پیدا کند.
بیشتر...

سنگدل‌ترین دزد جهان


 سنگدل‌ترین دزد جهان
پسری رذل نیمه های شب بعد از کشف مردی که وسط خیابان در حال مرگ بود، به جای اینکه برای کمک به قربانی با اورژانس تماس بگیرد، در نهایت بی شرمی تلفن همراه و پول های او رابه سرقت برد و سپس از آنجا گریخت. پسر ۱۹ ساله انگلیسی به نام «اسکات استفنسن»جیب های قربانی ۲۲ ساله را که در خیابان در حال مرگ بود، خالی کرد. قربانی ،پسر ۲۲ ساله بعد از سرگیجه و اصابت سرش به جسم سنگینی بیهوش شده و روی زمین وسط خیابان افتاده بود. «استفنسن» و دوستش «دال واکر» قربانی را در نیمه های شب در خیابان کشف کردند اما به جای تماس با امبولانس و نجات جان پسر ۲۲ ساله، پول ها و تلفن همراه او را دزدیدند و او را رها کردند تا بمیرد. صبح روز بعد قربانی توسط مردم دیده شد در حالی که مرده بود.یک معاینه کالبد شکافی از جسد آشکار کرد پسر ۲۲ ساله از ضربه وارد شده به سرش و رها شدن در سرمای شدید چند شب گذشته جان باخته بود. استفنسن به جرم سرقت و اهمال در نجات جان یک بیگناه مجرم شناخته و به زندان فرستاده شد.او به چهره ای سنگدل در خبرگزاری های محلی انگلیسی تبدیل شده است. دادگاه نهایی او، حکم مدت زمان زندانی و مبلغ غرامت را تعیین خواهد کرد.
بیشتر...

جابجایی‌ دو نوزاد در بیمارستان درجه‌ یک‌ تهران!


 سنگدل‌ترین دزد جهان
جابجایی عجیب و غیرمنتظره دو نوزاد تازه متولد شده در یکی از بیمارستان های درجه یک خصوصی تهران، ماجرای غم انگیز و بحرانی را برای دو خانواده و مسولان بیمارستان رقم زد.
صبح رو ز۲۲فروردین امسال مردجوانی هراسان ومضطرب خود را به اورژانس یکی ازبیمارستانهای خصوصی درجه یک تهران درشهرک قدس (شهرک غرب) تهران رساند وازمسولان اورژانس برای کمک به همسرباردارش کمک خواست. بلافاصله نیز زن جوان که از شدت درد زایمان به خود می پیچید به اورژانس منتقل شد. پزشکان پس از بررسی های اولیه دستور دادند این زن بلافاصله برای عمل سزارین به اتاق عمل منتقل شود. دقایقی بعد هم نوزاد دختر با شرایط طبیعی بدنیا آمد. با این حال به رغم اینکه مادر و نوزاد در شرایط طبیعی بودند ولی چند ساعت بعد آنها به بخش منتقل شدند. مرد جوان و سایر اعضای خانواده اش که بی صبرانه منتظر این لحظه بودند همزمان با فیلمبرداری به مادرجوان ونوزاد تازه متولد شده را در آغوش کشیدند. پدر نوزاد دراین باره گفت: آن شب با خوشحالی راهی خانه شدم و روز بعد به بیمارستان رفته و پس از تسویه حساب همراه همسر و فرزندم به خانه برگشتیم. این درحالی بود که تعداد زیادی از اقوام و فامیل منتظرمان بودند. اما چند ساعت از رسیدن ما به خانه نگذشته بود که تلفن همراهم به صدا در آمد. وقتی تلفن را جواب دادم صدای یکی از پرسنل بیمارستان را شنیدم که با اضطراب از من خواست هرچه سریعتر همراه همسر و نوزادمان به بیمارستان برگردیم. وقتی با تعجب و دلهره علت را پرسیدم، او گفت: متاسفانه فکر می کنیم فرزند شما با نوزاد دختر دیگری جابجا شده است و....
مردجوان با صدای بغض آلود و ناراحت ادامه داد: درحالی که چندین نفر از بستگان و دوستان نزدیک در خانه ما شاهد گفتگوی تلفنی و دگرگونی چهره ام شده بودند ازمن درباره اتفاقی که رخ داده بود سوال کردند. من هم در اوج ناراحتی موضوع را مطرح کردم. این درحالی بود که همسرم و بقیه فامیل و نزدیکان با شنیدن حرفهایم شوکه شدند. همان موقع نیز با مشاهده دستبند نوزاد متوجه شدیم مشخصات درج شده با مشخصات فرزند ما صددرصد مغایرت دارد.
بیشتر...

از سکه‌های المپیک ریو رونمایی شد


از سکه‌های المپیک ریو رونمایی شد
کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ریو از سکه‌های این بازی‌ها رونمایی کرد. المپیک 2016 ریو از 5 آگوست آغاز می‌شود و در آن بیش از 10 هزار ورزشکار در 42 رشته به رقابت می‌پردازند.
کمیته برگزاری بازی‌ها سکه‌هایی نمادین از رشته‌های مختلف طراحی کرده که از آنها رونمایی شد. این سکه‌ها در رشته‌های بسکتبال، راگبی و بادبانی به صورت طلا و نقره طراحی شده است. بسکتبال و بادبانی برای این انتخاب شدند که برزیل مدال‌های زیادی را در این رشته در طول بازی‌های المپیک داشته است.
بیشتر...

کشف دومین اسکلت ۷ هزارساله تهران


کشف دومین اسکلت ۷ هزارساله تهران
ادامه کاوش‌های باستان‌شناسی در جنوب بازار تهران به کشف بقایای دومین اسکلت در کنار اسکلت زن ۷ هزار ساله تهران و همچنین مواد فرهنگی پیش از تاریخی و دوران اسلامی (صفوی-قاجار) منجر شد. محمداسماعیل اسماعیلی جلودار، سرپرست گروه باستان‌شناسی در برنامه پژوهش باستان‌شناسی در جنوب بازار تهران گفت: پس از شروع طرح لوله‌گذاری شرکت فاضلاب تهران در خیابان مولوی و کشف آثار پرشمار و گوناگون زیر سطحی و همچنین نظارت برروند اجرای عملیات عمرانی و مستندسازی شواهد گذشته عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در کنار اسکلت هفت هزارساله قبلی، بقایای دومین اسکلت انسانی که احتمالا مربوط به همان بازه زمانی است کشف شد. وی افزود: براساس تصمیم پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، میراث فرهنگی استان تهران و تصویب پژوهشکده باستان‌شناسی و با هدف به دست‌آوردن آگاهی‌های بیشتر و ایجاد سایت موزه در محل کاوش در ترانشه‌ای یِکم و برای پاسخ به پرسش‌های پژوهشی از اواخر سال گذشته شروع و هم اکنون ادامه دارد. جلودار با بیان اینکه نخستین دستاوردهای دور جدید کاوش مواد فرهنگی دوران اسلامی (صفوی-قاجار) و پیش از تاریخی است تصریح کرد: کشف ابزارآلات سنگی شامل سنگ‌ساب، مشته و تراشه به همراه بقایایی از کف و سازه‌های حرارتی و در کنار آن تدفین انسان دوم، تائیدی بر وجود محوطه‌ای باستانی مدفون در نزدیکی چهار راه مولوی تهران است. وی تاکید کرد: در این دوره از کاوش راهروی انتقال آب قنات مربوط به دوران اسلامی در عمق شش و نیم متری از سطح خیابان کشف شد.
گفتنی است مشاهده تکه‌های سفال، تعدادی جوش کوره و ... توسط مهسا وهابی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته باستان‌شناسی در میان حفاری‌های فاضلاب میدان محمدیه در سال گذشته کاوش‌های باستان شناسی را به همراه داشت که به کشف اسکلت زن 7 هزار ساله منجر شد؛ این اسکلت پس از شناسایی ژنتیک، مستندسازی، اسکن نوری و تحکیم‌سازی در یک محفظه شیشه‌ای قرار گرفت و قرار است این مکان با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان زیباسازی شهرداری به یک سایت موزه تبدیل شود.
بیشتر...

شهادت یکی از عوامل سریال مختار


شهادت یکی از عوامل سریال مختار

شهادت یکی از عوامل سریال مختار
هنرمند و سینما گر جانباز «حبیب جنت‌مکان» در جنگ با تکفیری‌های وهابی داعش به شهادت رسید. این هنرمند و سینماگر جانباز اهوازی در جنگ با داعش شهید و جسدش برای طواف به نجف اشرف منتقل شد. مراسم تشییع این جانباز شهید در کرج و مراسم تدفینش در امامزاده طاهر کرج برگزار خواهد شد. شهید جنت‌مکان در تمام دوران هشت ساله دفاع مقدس بصورت بسیجی در جبهه‌ها حضور داشت و چندین بار زخمی شده بود. او پس از جنگ نیز درکارهای هنری و سینمائی وارد شد و از جمله عوامل سریال «مختارنامه» بود. گفتنی است، حبیب جنت‌مکان را در عراق به نام ابوالمکارم می‌شناختند؛ این جانباز شهید برای دفاع از عتبات عالیات، به‌صورت داوطلبانه از مدت‌ها قبل به عراق رفته بود و پریروز در اطراف سامرا به شهادت رسید.
بیشتر...

برچسب ها: دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
saeed
|
-
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹
0
0
خدایش بیامرزد
مرد به اینا میگن
احمد کیوانی نودژ
|
-
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰
0
0
انشاءالله خداوند با سید الشهدا محشورش گرداند . به خانواده اش تسلیت و تبریک میگویم . مرد نکونام نمیرد هرگز کاش ماهم عرضه داشتیم
عابس
|
-
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
0
0
آنکس که اسم مبارکش در لیست شهدا باشد دیر یازود به جاودانه ها خواهد پیوست . خدایا اگر ما لیاقت شهادت نداریم . مارا بحال خود وامگذار , آمین یا رب العالمین
علی
|
-
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
0
0
خوشا به حالش به خاطر عمر پربرکت و مرگ عزتمندانه اش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۶°