از رشد کفش تا پاشنه بلندهای داعش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:18 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۸۸۳۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
دیگر رسانه ها
نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در 5 اردیبهشت 1394.اختراع کفش‌هایی که رشد می‌کنند/شادترین کشور جهان معرفی شد/ نخستین ماشین پلیس در ایران/کشف جسد افسر نازی در شکم ماهی!/حداد عادل زباله‌های مردم را جمع کرد و ...
از رشد کفش تا پاشنه بلندهای داعش

اختراع کفش‌ هایی که رشد می‌ کنند


اختراع کفش‌هایی که رشد می‌کنند
اختراع های بسیاری صورت می گیرد، اما برخی از آنها به علت کاربرد متفاوتی که دارند، با استقبال بیشتر مخاطبان رو به رو می شوند؛ در نتیجه بیش از دیگر اختراع ها مورد استفاده قرار می گیرند. از میان آنها می توان به اختراع جدیدی اشاره کرد که با هدف کمک به افراد فقیر ساخته و تولید شده است. کفش قسمت مهمی از پوشاک را تشکیل می دهد تا پاها را از هر گونه آسیب یا بیماری احتمالی محفوظ بدارد، اما خانواده های فقیر از خرید کفش هر ساله برای کودکان خود محروم اند. این اختراع کفش های متفاوتی هستند که رشد می کنند و برای افرادی که فقیر بوده و از توانایی مالی مناسبی برای خرید سالانه کفش برخوردار نیستند، مناسب هستند. این صندل ها توسط Kenton Lee و با هدف کمک به کودکان فقیر و بی بضاعت ساخته شده است. وی می گوید :« انگیزه اصلی من برای ساخت چنین کفش هایی زمانی قوت گرفت که به کنیا سفر کردم و در آنجا شاهد پا برهنه بودن کودکان زیادی بودم، در نتیجه تصمیم گرفتم تا به نیاز چنین افرادی بپردازم. زیرا چنین کودکانی با مشکلات و بیماری های متعددی از جمله عفونت ها، انگل ها و ... دست به گریبان بودند. این کفش ها از انعطاف پذیری خاصی برخوردار هستند که به مصرف کنندگان اجازه می دهند سایز آنها با توجه به سن و اندازه کف پا قابل تنظیم و متغییر باشد.» این صندل ها در دو سایز بزرگ و کوچک تولید شده و تا ۵ سایز رشد کرده و حداقل عمر مفید آنها نیز ۵ سال اعلام شده است.
بیشتر...

شادترین کشور جهان معرفی شد


شادترین کشور جهان معرفی شد
در تازه ترین بررسی های صورت گرفته از سوئیس به عنوان شادترین کشور جهان نام برده شده است. سوئیس سومین سال پیاپی از نظر شاخص شادی در رده اول قرار گرفته است. این شاخص هر ساله توسط شبکه راه حل های توسعه پایدار و تحت نظر سازمان ملل متحد بررسی می شود. کشورهای ایسلند، دانمارک، نروژ و کانادا در رده های بعدی قرار گرفته اند.این تحقیق در بین ۱۵۸ کشور جهان انجام شده است. ایران در این رده بندی در رتبه یکصد و دهم و افغانستان در رتبه یکصد و پنجاه سوم قراردارند. کشورهای توگو، بروندی، سوریه، بنین و رواندا در پائین جدول این رده بندی قرار گرفته اند. رده بندی این کشورها براساس تولید ناخالص ملی، امید به زندگی، میزان فساد و آزادی های اجتماعی صورت گرفته است. شبکه توسعه راه حل های پایدار متشکل از بخش دولتی، خصوصی و آکادمی است و اولین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز به کار کرد.
بیشتر...

نخستین ماشین پلیس در ایران


 نخستین ماشین پلیس در ایران
این اتومبیل بنز، در سال ۱۳۲۱، به عنوان نخستین اتومبیل پلیس، مورد استفاده اداره شهربانی کل کشور قرار گرفت.
بیشتر...

کشف جسد افسر نازی در شکم ماهی!


کشف جسد افسر نازی در شکم ماهی!
براساس گزارش سایت خبری RIDUS در بیستم آوریل، دو ماهی گیر لهستانی در رودخانه ای در غرب این کشور یک گربه ماهی بزرگ به طول 4 متر و وزن بیش از 200 کیلوگرم گرفتند. بسیار تعجب آور است که ماهی گیران پس از باز کردن شکم ماهی یک جسد و نشان فلزی از دوره اس اس آلمان کشف کردند.

کشف جسد افسر نازی در شکم ماهی!

نتایج مطالعه درباره جسد در داخل شکم ماهی نشان می دهد که این جسد متعلق به یک افسر جوان بود که ده ها سال قبل مرده است. او از اس اس آلمان بوده است. این افسر اس اس حدودا در سال 1940 توسط گربه ماهی خورده شده اما معلوم نیست که در آن زمان وی مرده بوده یا نه.
بیشتر...

حداد عادل زباله‌ های مردم را جمع کرد


حداد عادل زباله‌های مردم را جمع کرد


حداد عادل زباله‌های مردم را جمع کرد
پاکسازی نمادین حریم رودخانه جاجرود دیروز جمعه چهارم اردیبهشت به مناسبت گرامیداشت روز هوای پاک با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و تشکل های مردمی زیست محیطی در محدوده روستای سعیدآباد برگزار شد.
بیشتر...

سزای پوشیدن کفش پاشنه بلند در قلمرو داعش


 سزای پوشیدن کفش پاشنه بلند در قلمرو داعش
دو زن عضو گروه «القناصه» می‌گویند: هر زنی که در قلمرو حکومت داعش، عبا نپوشیده باشد یا کفش پاشنه بلند پا کرده باشد، ۴۰ ضربه تازیانه می‌خورد حتی زنان کهن‌سال هم به خاطر نپوشیدن لباس‌های مناسب شلاق می‌ خورند. دیلی اکسپرس در گزارشی از افرادی که از بخش زنان داعش فرار کرده‌اند، به بررسی وحشی‌ گری‌های این گروه در برخورد با زنان پرداخته است. این دو زن بعد از فرارشان از گروه تروریستی داعش در شهری در جنوب ترکیه مخفی شده‌اند و می‌ گویند که پس از فرارشان از القناصه، در ترس زندگی می‌ کنند که نکند به دست نظامیان داعش اسیر شوند. گروه القناصه که در اوایل سال ۲۰۱۴ تشکیل شد، مسئولیت دارد که زنان محلی را به قوانین داعش مقید کند، قوانینی مانند پوشش کامل و صرفا همراهی با مردان موقعی که در انظار عمومی قرار می‌گیرند. برای عضو شدن در القناصه، باید چهار هفته آموزش کار با اسلحه ببیند و ساعتی هفتاد پوند در ماه دریافت می‌کنند تا در خیابان‌ها، گیت‌های بازرسی و خانه‌ها پاسبانی کنند. طبق کنسرسیوم تحلیل و بررسی تروریسم، تیپ القناصه با هدف شناسایی مردانی که با لباس زنانه می‌خواهند از شناسایی در گیت‌های بازرسی خودداری کنند، تشکیل شده است. یکی از چهره‌های اصلی القناصه که گفته می‌شود اقصی محمود نام دارد و جوان ۲۰ ساله‌ای از گلاسکو است در سال ۲۰۱۳ به خاورمیانه گریخت. او ۳ دختر مدرسه‌ای را از مدرسه‌ ای در لندن آموزش داد و جذب داعش کرد، گرچه محمود این مسئله را انکار می‌کند اما به نظر می‌ رسد این دختران به سوریه گریخته‌ اند.
بیشتر...

کشف دومین غار مسکونی در روستای پادلدل


کشف دومین غار مسکونی در روستای پادلدل

کشف دومین غار مسکونی در روستای پادلدل

کشف دومین غار مسکونی در روستای پادلدل


دومین غار مسکونی در روستای پادلدل از توابع بخش مرکزی شهرستان گالیکش کشف شد. دهیار روستای پادلدل از کشف غاری جدید در این روستا خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ ای یک‌ روزه کارشناسان میراث فرهنگی به همراه بخشدار بخش مرکزی گالیکش و تعدادی از دهیاران موفق به کشف و شناسایی غاری در ارتفاعات روستای پادلدل واقع در جنوب شرقی شهر گالیکش شدند. مهدی پیاده کوهسار افزود: این غار در ارتفاع 1100 متری از سطح دریا، در 2 کیلومتری شرقی روستای پادلدل و در تفرجگاهی که اهالی روستا به آن «محله شاه» می‌ نامندش قرار دارد.

وی تصریح کرد: این غار به‌ صورت دست کن در دل کوهی رسی حفر شده است هرچند که این غار فاصله کمی تا راه دسترسی تفرجگاه دارد، اما سالیان سال اهالی و گردشگران از آن بی‌ خبر بوده‌ اند. به گفته دهیار روستای پادلدل دهانه ورودی این غار در ارتفاع بیست‌متری از دامنه کوه قرارگرفته و جهت دسترسی به آن نیاز به حمایت ابزاری و فنی دارد. دهانه ورودی کوچک این غار در ابتدا ظرفیت عبور یک نفر را دارد که همین امر باعث گردیده در طول زمان از چشم کوهنوردان و گردشگران و اهالی پنهان بماند و بعد از آن رفته‌ رفته ارتفاع سقف و راهرو عریض‌ تر می‌ شود و به‌ صورت اتاق‌ هایی تو در تو حفرشده است. گفتنی است قدیمی‌ترین غار مسکونی شمال کشور در محدوده روستای پادلدل بانام ثبتی «غار وسط دل‌دل (کیارام)» در سال 1342 توسط پروفسور مک برنی کشف‌ شده بود.
بیشتر...

تخریب دیوار تاریخی «رقه» توسط داعش

تخریب دیوار تاریخی «رقه» توسط داعش

تخریب دیوار تاریخی «رقه» توسط داعش

انهدام و تخریب اماکن و بناهای تاریخی و باستانی سوریه همچنان توسط گروه تروریستی تکفیری داعش ادامه دارد و این بار دیوار تاریخی اطراف شهر «رقه» بود که قربانی وحشیگری تکفیری‌های داعشی شد. بنابر اظهار منابع محلی داعش با هدف توسعه گذرگاه «علی مظفر» و تسهیل و تسریع تردد کامیون‌ های حامل سلاح و تجهیزات نظامی خود از عراق و دیگر نقاط سوریه بخشی از دیوار تاریخی اطراف شهر رقه را تخریب کرد. گذرگاه علی مظفر حلقه ارتباط بخش قدیمی شهر رقه، واقع در داخل این دیوار تاریخی و بزرگراه اصلی منطقه صنعتی رقه است که از شمال به مرکز شهر رقه و از جنوب به گذرگاه مرزی موسوم به «باب (دروازه) بغداد» مرتبط می‌شود. این منابع محلی تاکید می‌کنند که اگر چه داعش درحال حاضر بخشی از دیوار تاریخی شهر رقه را تخریب کرده، در حالی‌که پیشتر قصد تخریب کامل این دیوار را داشت، اما چون با تجمع اهالی شهر که بسیار خشمگین بودند، در نزدیکی دیوار مواجه شد، تنها به انهدام بخشی از آن اکتفا کرد. رقه مهم ترین کانون فعالیت و استقرار داعش در سوریه به شمار می‌ آید که در 12 ژانویه سال 2014 میلادی آن را تصرف و سپس اقدام به انتقال خانواده‌ های اغلب سرکردگان و فرماندهان خود به این شهر کرد، چون آن را بیش از مناطق دیگر تحت تصرفش برای سرکردگانش امن می‌بیند.
برچسب ها: دیگر رسانه ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°