استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی مغایر قانون اساسی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:46 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۸۸۷۴۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
سخنگوی شورای نگهبان:
شورای نگهبان استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی را مغایر قانون اساسی دانست. شورای نگهبان تبصره 4 الحاقی به ماده 52 قانون انتخابات را که نمایندگان پیشنهاد کرده بودند مغایر با قانون اساسی دانست.
استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی مغایر قانون اساسی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از فارس ، ابراهیمیان در بیان جزئیات تبصره مذکور که از سوی شورای نگهبان رد شده گفت : بر اساس این تبصره صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس در انتخابات بعدی نیز استمرار خواهد داشت و چنانچه شورای نگهبان در مورد عدم صلاحیت نمایندگان تا 15 روز قبل از تبلیغات انتخاباتی نکته‌ای را مطرح نکند صلاحیت نمایندگان به منزله تائید تلقی می‌شود.


ابراهیمان افزود : همچنین در جلسه امروز لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور که پیش از این مورد ایراد شورا قرار گرفته و ایرادات در مجلس اصلاح شده بود مورد تائید اعضا قرار گرفت.

وی گفت : همچنین در این جلسه طرح پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که موارد متعددی از آن مغایر با قانون اساسی دانسته و به مجلس اعاده داده شد.

وی افزود:‌ طرح یک فوریت استفساریه تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در این طرح سؤال شده بود که آیا دانشجویان ورودی سال 88 به دانشکده‌های تربیت‌دبیر نیز مشمول این طرح هستند یا خیر که البته این استفساریه بله بود، که با اکثریت اعضای این شورا این طرح به تصویب رسید.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان گفت: طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس نیز در جلسه آتی شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°