دستاورد بزرگ پژوهشگران در عرصه فضا؛ سفر به ماه در 4 ساعت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:17 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۹۱۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
پژوهشگران موتوری اختراع کردند که بدون سوخت می تواند اشخاص را در 4 ساعت به ماه منتقل کند. رانشگر گل‌ اختر که نمونه اولیه آن ساخته شده، توانست برخلاف «قانون پایستگی تکانه» بدون سوخت و فقط با استفاده از الکتریسیته، نیروی پیشران تولید کند.
دستاورد بزرگ پژوهشگران در عرصه فضا؛ سفر به ماه در 4 ساعت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی «دیلی میل» نوشت: پژوهشگران موتوری اختراع کردند که بدون سوخت می تواند اشخاص را در 4 ساعت به ماه منتقل کند.

گیدو فتا، دانشمند اهل پنسیلوانیا و همکارانش، این طرح را منتشر کردند که بدون سوخت امکان تولید نیروی پیشرانش توسط این موتور وجود دارد.

موتور فضاپیما

با ساخت این موتور که «وارپ» نام دارد، سفر به ماه با سرعتی بیشتر از سرعت نور صورت امکان پذیر می شود.

موتور فضاپیما

این موتور بدون نیاز به سوخت، نیروی پیشران تولید می کند. طبق قوانین فیزیک کلاسیک حرکت بدون پَسرانش غیر ممکن است، اما این دستگاه دریچه تازه ای را به روی دانشمندان گشوده است.


از پارسال دانشمندان ناسا در تحقیق برای ساخت نوع جدیدی از موتور پیشرانه فضاپیما شواهدی پیدا کردند که امکان ساخت نوعی از موتور فضایی را نشان می‌ داد که به طرز حیرت‌ آوری می‌ تواند بدون مصرف سوخت نیروی رانشی تولید کند. شک و تردید بسیاری درباره نحوه‌ کار این موتور وجود دارد، به طوری که ناسا از اعلام نظری درباره آن خودداری کرده و فقط اعلام می کند، آن کار می‌کند.


سازمان فضایی از میان طرح‌ های مختلفی که برای این موتور ارائه شده بودند با ساخت طرحی به نام رانشگر گل‌ اختر (Cannae Drive) موافقت کرد.

به نظر آنها این طرح پیشنهادی احمقانه بود و ممکن نبود کار کند، اما اشتباه می‌ کردند. رانشگر گل‌ اختر توانست برخلاف «قانون پایستگی تکانه» (اندازه‌ حرکت) بدون سوخت و فقط با استفاده از الکتریسیته، نیروی پیشران تولید کند. پژوهشگران این روش را پیشرانه‌ مایکروویو یا پیشرانه‌ پلاسمای مکش کوانتوم (QVPT) نام‌ گذاری کرده‌ اند؛ اما عموماً به آن سامانه‌ پیشرانش غیرعادی می‌ گویند.

اگر پیشرانه‌ی پیچش فضا-زمان کار کند، چرا پیشرانه‌ی پلاسمای مکش کوانتومی کار نکند

اگر پیشرانه‌ پیچش فضا - زمان کار کند، چرا پیشرانه‌ پلاسمای مکش کوانتومی کار نکند.


دانشمندان انتظار داشتند ناسا ماهیت و منبع حرکت در این موتور و اینکه چگونه کار می‌کند توضیح دهد؛ اما ناسا با نادیده گرفتن این انتظارات فقط شرایط اجرای آزمایش‌ها را توضیح داد. آنها گفتند مطمئن هستند که با کنترل شرایط محلی و جلوگیری از دخالت هرگونه نیرو و متغیری به ۳۰ تا ۵۰ میکرونیوتن فشار رسیده‌ اند.

با اینکه این نیرو کمتر از یک هزارم خروجی از پیشرانه‌ های یونی کنونی است، اما فرق اساسی‌ اش با آنها این است که احتیاج به هیچ سوختی ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°