«راز گل آقا» اکران عمومی می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۹۵۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۸
معاون وزیر ارشاد خبر داد:
معاون مطبوعات و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه این فیلم نگاهی به «طنز گل آقایی» دارد، تصریح کرد: بازبینی نهایی این فیلم مستند، صورت گرفته است و به زودی اکران عمومی می شود.
«راز گل آقا» اکران عمومی می شود


محمدزاده با بیان اینکه باید از مرحوم کیومرث صابری فومنی و مجله گل‌ آقا به عنوان رستاخیز طنز انقلاب اسلامی یاد کنیم، تصریح کرد: در اوضاع کنونی نیازمندیم یک لبخند، ولو تلخ، به گوشه‌ لب مردم بنشیند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد، با اشاره به تولید مستند بلند «راز گل آقا» در معاونت مطبوعاتی از این فیلم مستند به عنوان تاریخ شفاهی طنز گل آقایی یاد کرد.

گل آقا

معاون وزارت فرهنگ با بیان اینکه نقص جدی که امروز در مطبوعات و خبرگزاری ها وجود دارد، این است که مطبوعات و خبرگزاری در فقر به سر می برند، تاکید کرد: یا طنز را نمی شناسیم که مسائل سیاسی قبیله ای را وارد طنز می کنیم یا رغبتی به این موضوع نیست.


محمدزاده تصریح کرد: طنزهای قومی در کشور وجود دارد که پشت ساخت این طنزها، توطئه ای است که مردم را دلسرد کنند.


وی افزود: باید تلاش کنیم طنز، جایگاه خود را پیدا کند و در این کار، تنوع داشته باشیم.

محمدزاده افزود: افزون بر خنداندن، طنز افراد را به اندیشیدن وا می دارد و در ادبیات برای طنز ویژگی های زیادی از قبیل تضاد، پارادوکس، سنت شکنی، آشنایی زدایی و غیره گفته شده است.

وی افزود: طنز انسان را به خنده و لبخندی روا می دارد و خنده، ویژگی انسان است.


{$sepehr_old_album_9529}
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °