شکنجه زنان عربستانی در زندان - مهلت پادشاه نادیده گرفته شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:38 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۹۸۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۱
منابع وابسته به معترضان در عربستان، با اشاره به وجود بیش از 30 هزار زندانی سیاسی در زندان های این کشور، از شکنجه زنان عربستانی که به تازگی در البریده با اقدام نیروهای امنیتی بازداشت شدند، پرده برداشتند. مهلت 72 ساعته ملک عبدالله نادیده گرفته شده است.
شکنجه زنان عربستانی در زندان / مهلت پادشاه نادیده گرفته شد


بنابر این گزارش، در این زندان، افزون بر ضرب و جرح زنان معترض؛ آب و غذای کافی در اختیار آنان قرار نمی گیرد تا از همه لحاظ، تحت فشار قرار گیرند.

شکنجه زنان معترض عربستانی در زندان

به گزارش گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از رسانه های وابسته به مخالفان آل سعود، زنان معترض عربستانی که به تازگی در تظاهرات شهر بریده در استان القصیم این کشور بازداشت شده بودند، تحت شکنجه های شدید قرار گرفته اند.


بنا بر این گزارش، این شکنجه ها را یکی از زندانبانان زن به نام "عواطف الشمری" صورت داده است.


همچنین زنان سعودی که در زندان "الصفراء" شهر بریده، بازداشت هستند، از لحاظ غذایی نیز تحت فشار قرار داشته و شکنجه شده اند.

منابع عربستانی، حتی گواهی پزشکی یکی از زنان بازداشت شده را نیز منتشر کرده اند که در آن، اطلاعات مربوط به بیماری شدید یکی از زنان وجود دارد.

در تحولی دیگر، "ملک عبدالله"، پادشاه عربستان سعودی، با دادن وعده ای که به نظر می رسد برای جلوگیری از افزایش اعتراض ها علیه حکومت داده شده، از پیگیری وضع بازداشت شدگان بریده در 72 ساعت خبر داد.

این در حالی است که از مهلتی که عبدالله تعیین کرده، تا کنون 48 ساعت گذشته و تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است. برخی منابع نیز از سفر "محمد بن نایف"، وزیر کشور عربستان، به شهر بریده برای بررسی موضوع بازداشت شدگان خبر می دهند.


ناظران سیاسی تظاهرات روز پنجشنبه و جمعه هفته گذشته در شهر بریده را بزرگ ترین تظاهرات در این منطقه در راستای آزادی زندانیان سیاسی و فعالان حقوق بشری می دانند که با وجود گذشت سال ها، بی محاکمه در زندان های آل سعود به سر می برند.


در تحولی دیگر، برخی خانواده های زندانیان سیاسی در شهر بریده، بار دیگر با شرکت در تظاهرات، خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند که تعداد آنها در زندان های آل سعود طی سالهای اخیر به 30 هزار نفر رسیده است.


"فواد ابراهیم" از فعالان سیاسی عربستانی نیز اخیرا در گفتگو با شبکه العالم گفت: رژیم آل سعود به این علت که گزینه دیگری ندارد به بازداشت و خشونت علیه معترضان روی آورده است.


وی از تشدید روزافزون اعتراض ها در عربستان علیه رژیم آل سعود خبر داد و تاکید کرد: سیاست سرکوب مردم تا زمانی که حاکمان از عقل و دوراندیشی بی بهره باشند، ادامه خواهد یافت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°