تیتر امشب

ماسک پارچه‌ای برای توزیع در داروخانه‌ها تولید می‌شود

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت: با هماهنگی‌هایی که با اتحادیه پوشاک و سازمان فنی و حرفه‌ای شده ماسک پارچه‌ای تولید و در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌گیرد.
يکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۷

تعهد کادر درمانی ایران بی نظیر است

کریستوف هاملمن - مدیر دفتر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی: آنچه بیشتر توجه ما را جلب کرد تعهد کادر درمانی ایران است.
شنبه ۱۷ اسفند ۹۸ - ۲۲:۴۸

برنامه‌های سفرتان را لغو کنید

فوف تخصص عفونی: سفر کردن احتمال شیوع و ابتلا به بیماری را مضاعف می‌کند، بنابراین از خانواده‌ها خواهش می‌کنیم همانطور که مراعات بهداشت فردی را می‌کنند این 2 یا 3 هفته هم برنامه‌ سفرهایشان را لغو کنند.
جمعه ۱۶ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۱

مردم آب را بهینه مصرف کنند

معاون آب و آبفای وزارت نیرو: مصرف آب در این ایام مبارزه با کرونا در برخی از شهر‌ها تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است که این موضوع می‌تواند در خدمات دهی ما اختلال ایجاد کند.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۳

سایه روشن تولید و عرضه کالاهای بهداشتی مقابله با کرونا

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشگی سازمان غذا و دارو می گوید: تاکنون ورودی از تولید کنندگان ماسک به سمت وزارت بهداشت کافی حتی مطابق آمار نبوده است.
سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۵

تولید کیت تشخیص و واکسن کرونا در ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اعلام اینکه در کشور ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است، گفت: اکنون در مرحله آزمایش های بالینی هستیم و امیدواریم در بازه زمانی شش تا یک سال بتوانیم واکسن و داروی کرونا را تولید کنیم.
دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸ - ۲۳:۲۲

توصیه هایی به والدین درباره ویروس کرونا

ملک‌فرهاد ملک - روانپزشک تاکید کرد: والدین به سلامت روان کودکان نیز توجه کنند.
يکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸ - ۲۳:۲۴

راه‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

کارشناس بهداشت محیط کار: دفع پسماندهایی مثل ماسک ها یا دستمال یا دستکش های استفاده شده باید به صورت بهداشتی باشد تا موجب شیوع بیماری نشود.
شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ - ۲۳:۲۵

افزایش ترخیص بیماران مبتلا و کاهش انتشار "کرونا"

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با رعایت عمومی مردم در پیشگیری از شیوع "کرونا"، روند ترخیص مبتلایان و بهبود یافتگان بیشتر شده است.
پنجشنبه ۰۸ اسفند ۹۸ - ۲۳:۲۱

خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت

پزشکان، پرستاران، بهیاران و همه کارکنان بیمارستان ها با تمام توان به ارائه خدمت خالصانه به بیماران مبتلا به کووید 19 و دیگر بیماران مشغول اند.
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۲

ویروس "کرونا" آنقدر ها هم ترس ندارد

فوق تخصص ریه و شاغل در بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی گفت: از کرونا نترسیم، کرونا هم مانند بسیاری از بیماری هاست که ممکن است ما در گذشته به آن دچار شده باشیم.
سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۹۸ - ۲۳:۳۸

اخبار کرونا را از منابع موثق باید گرفت

روانپزشک: ترس از بیماری جدید یا ناشناخته طبیعی است، اما نباید با بازنشر اخبار و اطلاعات نادرست و غیر موثق به ویژه از طریق فضای مجازی باعث اضطراب و نگرانی جامعه شد.
دوشنبه ۰۵ اسفند ۹۸ - ۲۳:۱۷