روی خط خبر

مصوبات هیئت دولت برای توسعه کسب و کار

مصوبات جدید هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار راه گشای رونق و جهش تولید است.
سه‌شنبه ۰۳ تير ۹۹ - ۱۹:۲۵

۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است

معاون فنی گمرک گفت: حدود ۴ میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر داریم که حدود ۵۰ درصد آن ذرت است که در بندر امام خمینی موجود است.
دوشنبه ۰۲ تير ۹۹ - ۲۰:۰۴

بزرگترین مشکل واحد های صنعتی، کمبود نقدینگی است

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان عزم وزارت صنعت، معدن و تجارت به احیای واحدهای تعطیل یا نیمه تعطیل به چرخه تولید گفت: بزرگترین مشکل واحد های صنعتی، کمبود نقدینگی است.
شنبه ۳۱ خرداد ۹۹ - ۱۸:۵۴

جزئیات افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه ما به التفاوت افزایش حقوق خردادماه مستمری بگیران هفته آینده واریز می‌شود، گفت: افزایش قابل توجه کمک هزینه های بازنشستگان نیز به زودی اعمال می شود.
جمعه ۳۰ خرداد ۹۹ - ۱۹:۳۷

فرصت دوباره تولید کنندگان لوازم خانگی به ثبت اطلاعات آماری

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: تا روز یکشنیه هفته بعد تولید کننده ها فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹ - ۱۹:۲۴

سیاست جدید گمرک در کوتاه شدن روند ترخیص کالا

سخنگوی گمرک ایران: طبق سیاست های جدید شرکت ها و فعالان مجاز اقتصادی که تخلفات و بدهی مالیاتی و گمرکی نداشته باشند می توانند از مسیر سبز گمرک( حمل یکسره بدون توقف) عبور و 90 درصد کالا را از گمرک ترخیص کنند.
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹ - ۲۰:۲۱

توسعه فناوری در صنایع کشور

مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی ریاست جمهوری:پهنه های نوآوری صنعتی افق های جدیدی در اقتصاد هستند که با هم افزایی وزارت صنعت و معاونت علمی افق های جدیدی در توسعه صنعت و اقتصاد کشور شاهد خواهیم بود.
سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۹۹ - ۲۰:۱۲

پوشاک دست دوم نگرانی جدید اتحادیه

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی: با توجه به شیوع کرونا در جهان، احتمال سرازیر شدن حجم وسیعی از پوشاک قاچاق دست دوم به کشور وجود دارد.
دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹ - ۲۱:۰۰

چرا بازار لوازم خانگی اشباع نشده است؟

غزنوی، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی: باوجود افزایش چشمگیر تولید داخلی، برای جایگزینی 60 درصد برند خارجی که از ایران به واسطه تحریم ها رفتند، زمان لازم است.
يکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹ - ۱۹:۲۷

لزوم توسعه زیرساخت‌های صادرات غیر نفتی

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: زیرساخت‌های صادرات غیر نفتی ایران ضعیف است و دولت باید با حمایت و تشویق، بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت‌های تجاری و صادراتی کمک کند.
جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ - ۱۹:۵۳

راهکارهای هدایت نقدینگی به بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: حالِ امروز بورس خوب است و مهمترین عامل در این رونق، افزایش سطحِ "اعتماد اجتماعی" است که در فعالان اقتصادی به وجود آمد.
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹ - ۱۹:۲۷

نقش طرح رهگیری سیگار در مبارزه با قاچاق دخانیات

پرهام فر مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا: طرح رهگیری سیگار در تمامی لایه های تولید امکان قاچاق را کاهش می دهد و میزان زنجیره تامین کالا نیز با اجرای این طرح کاملا شفاف خواهد شد.
سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۹۹ - ۱۹:۳۳